Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap
 Turu

1.Gün - Cumartesi: Taraklı • Göynük • Çubuk Gölü • Sünnet Gölü • Mudurnu • Abant Gölü

 

Siz saygı değer misafirlerimizi 06.00 Beylikdüzü Shell İstasyonu (Marmara Park Karşısı), 07.00 Merter Metro İstasyonu yanı İSPARK otoparkı, 07.30 Beşiktaş Yıldız Camii Önü, 08.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi otoparkı, 08.15 Kartal Yemek Center, 08.30 Çayırova Mc Donald’s, 09:15 İzmit Asya Otel karşısından aldıktan sonra yardımcı rehberimizin sınırsız CONCORD TUR ikramlarıyla Sinema filmlerine ve reklamlara konu olan Taraklı’ya varıyoruz. Mümkünlü Kasabası olarak tanıdığımız Taraklıda Kurşunlu Cami olarak ta bilinen Yunus Paşa Cami, Yunus Paşa Hamamı, Fenerli Evi, TarihiTaraklı Sokaklarını gezerek rehberimizden bilgiler alıyoruz. Taraklı Taş Mektepte vereceğimiz serbest alışveriş molasından sonra, yine tarihi bir beldemiz olan Göynük’e ulaşıyoruz. Bölgeye gelen ilk Türklerin yerleştiği, Fatih Sultan Mehmet’in Hocası olan ve Pasteur’dan 400 sene önce mikrobu ilk bulan Akşemsettin’in memleketi Göynük’te Akşemsettin Türbesi, GaziSüleyman Paşa Camii, Romalılar döneminden beri kullanılan hamam ve 1923–24 yılları arasında İstiklal Zaferimizin anısına yapılmış 1960’da tekrardan restore edilmiş Zafer Kulesine çıkıp Göynük’ü kuşbakışı fotoğraflama imkânı buluyoruz Yörenin ünlü atom kuru fasulyelerinin de yer aldığı alışveriş molamızdan sonra yolumuza devam ediyoruz. Önce güzergâhımız üzerinde yer alan ve kaynak suları ile ünlü Kayabaşı Tepesinden inen heyelanla deniz seviyesinden 1150 m yükseklikte oluşmuş Çubuk Gölü’ne varıyoruz. Çubuk Gölü’nde fotoğraf molası verdikten sonra cennet güzelliklere sahip Sünnet Gölü’nü tanıyoruz. Daha sonra Şimdi yine tarihi ve Osmanlı döneminden kalma eserleri kadar tavuk çiftlikleriyle de nam salmış Mudurnu’ya varıyoruz. Burada ilk olarak Yarışkaşı Konağında alacağımız yöresel öğle yemeğinin ardından (kaş kebabı, tavuklu erişte, ayran, salata)(ekstra)  Geçmişten gelen ahilik kültürünün halen devam ettiği tipik bir Türk kasabası olan ve ipekyolu üzerinde bulundan Mudurnu’yu gezmeye başlıyoruz. Yıldırım Beyazıt Külliyesi  (Cami / Medrese / Tekke / Zaviye / İmarethane ve Hamamdan müteşekkil ),Kanuni Sultan Süleyman Camii, Armutçular Konağı, Keyvanlar Konağı gezilerimizin ardından Abant Gölünü geziyoruz. Dileyenler faytonla gezinti yapabilir. Yol kenarında bulunan yöresel köy ürünleri tezgâhlarından yapacağımız alışveriş sonrasında otelimize varıp odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde yöresel müzikler alarak beraberce eğleniyoruz. Yemek sonrası dileyen konuklarımızla otelimizin lobisinde buluşarak şömine başında günün değerlendirmesi ile birlikte hoşsohbet zamanlar geçiriyoruz.

 

2.Gün - Pazar: Beypazarı Hıdırlık Tepesi Beypazarı Müzesi Taş Mektep Sokağı

 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında gezimize Nallıhan Kuş Cenneti ile başlıyoruz. Nallıhan Baraj gölü etrafında onlarca göçmen kuşun uğrak noktası olan Kuş Cennetimizde aynı zamanda etraftaki volkanik rengarenk katmanlar bizi büyülüyor. Bölgeye uğrayan göçmen kuşlar hakkında bilgi aldıktan sonra Beypazarı’na hareket ediyoruz. Gezimizin ilk durağı olan Osmanlı Mimarisinin tümüyle korunduğu ve yaşam tarzlarını olduğu gibi koruyan insanların yaşadığı ve üretim yaptıkları gözde beldemiz Beypazarı’mıza geliyoruz. Hıdırlık Tepesi’nden etrafı temaşa ediyor daha sonra 3000 eski evin bulunduğu eski Beypazarı’nı keşfetmeye çıkıyoruz. Önce karnımızı doyurmak üzere yöresel yemeklerin tadına bakıyoruz. (etli sarma, güveçte pilav, salata, ayran ve 40 katlı baklava) (ekstra) Yemek sonrasında örnek bir Beypazarı Evi olan yaşayan müze Beypazarı Müzesi’ni geziyoruz. Yaşayan müzede etkinlikler çerçevesinde dileyenler Ebru Sanatı öğrenip hoca eşliğinde kendi ebrusunu yapabilir, isteyenler kurşun döktürüp bu Türk geleneğini yaşayabilirler. Küçük misafirlerimizse Hacivat Karagöz oynatarak bu kültürümüzle eğlenceli vakit geçirebilir. Adı gibi yaşayan, yaşatan müzeden çok keyif alacaksınız. Gezerken her katında bölgenin yaşamını anlatan örnekler göreceksiniz. Beypazarı Müzesini gezdikten sonra Kurşunlu Camii, İncirli Cami’yi ziyaret ediyor ardından Gümüşçüler ÇarşısındaTelkari takılardan, Suluhanda havuç lokumuna kadar yöresel ürünler, zanaatkârlar, konaklar, Alaattin sokağı ve canlılık başımızı döndürüyor. Hacı BostanKonağı, Hacı Üstün Konağı, Taş Mektep gibi restoran haline getirilmiş işletmelerde İnce takım diye adlandırılan yöresel yemekler ve özellikle tarhana çorbası, yaprak sarma, güveç ve 80 katlı ev baklavası iştahımızı kabartıyor. Yöresel ürünler üzerine kurulu Köy Pazarı’nda alış-veriş yaptıktan sonra fırınlardan akşam çaylarımızla birlikte tatmak ve eve götürmek üzere bu beldeye özel, tereyağlı Beypazarı Kurusu aldıktan sonra buradan ayrılıyor ve İnözü Vadisi’ni de tanıdıktan sonra dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Tem yolundan İstanbul’a ulaşıp siz misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyor ve yeni turlarımızda sizleri tekrar aramızda görmek umuduyla vedalaşıyoruz.

Beypazarı Turu Detayı: Beypazarı Turu esnasında İpekyolu üzerinde bulunan tarihi kasabalarımızı derinlemesine tanıma imkânı bulacaksınız. Safranbolu Evlerini ve sokaklarını anımsatan bu tarihi kasabalarımızda bulunan Tarihi Konakları ve Tarihi Sokakları arasında yapacağımız geziler sizleri geçmişe götürecek. Beypazarı Turu gezimizde bölgenin coğrafyasını, sosyo ekonomik yapısını, yöresel lezzetlerini, el sanatlarını, Tarihi ve Doğal güzelliklerini keşfedeceğiz. Beypazarı Turu esnasında karşılaşacağınız manzaralar ve doğal güzellikler karşısında elinizden fotoğraf makinenizi bırakamayacaksınız. Beypazarı Turu esnasında ziyaret edeceğimiz Sünnet Göl, Cennet Göl ve Abant Gölü çevresine yapacağımız geziler uzun yıllar hafızalarınızdan silinemeyecek ve en kısa zamanda bu şirin kasabalarımızı tekrar ziyaret etmek isteyeceksiniz…

 

Gezi Ücretine Dâhil Olan Hizmetler

Otellerde 1 gece yarım pansiyon konaklama, 1 sabah kahvaltısı, 1 akşam yemeği, lüks otobüsler ile ulaşım hizmetleri, yörelerde görülmesi ve keşfedilmesi gerekli olan önemli tüm yapıtlar, doğal ve kültürel varlıklar, ören yerleri,  otobüsümüzde gidiş günü kahvaltı seti, program süresince sınırsız çay, kahve, meşrubat çeşitleri ikramı, yöresel gösteri ve eğlenceler, ayrıca sürpriz ikramlar ve hediyeler.

 

Gezi Ücretine Dâhil Olmayan Hizmetler

Tüm Öğlen Yemekleri, Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler, Tüm Özel Harcamalar, Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
Müze Ören Yeri Girişleri

 

Önemli Notlar

Rehberimiz yol, hava veya olağanüstü koşullara göre programda değişiklik yapma inisiyatifine sahiptir. Rezervasyon sırasında koltuk garantisi ya da sözü verilemez. Yürüyüşe uygun giysi, ayakkabı, şemsiye, el feneri, görüntü cihazları, yedek pil ve film bulundurunuz. Oteller benzer kategorilerde farklı otellerle değiştirilebilir.

 

Otobüsler

Mercedes Travego & Tourismo araçlar ile turlarımız gerçekleştirilmektedir. Yeterli kişi sayısı sağlanamayan turlarımızda 27 kişilik Midibus veya kişi sayısına göre minibüsler ile turlarımız gerçekleştirilmektedir.

 

Öğlen Yemeği Detayları

Bölgelerde Yöresel Yemekler sunan Restaurantlarda Serbest Öğlen Yemeği

 

 

Beypazarı Turu

2 Kişilik Odada

Kişibaşı Ücreti

3. Kişi

(Ek Yatak)

Tek Kişi

7-12 Yaş

Çocuk

2-6 Yaş Çocuk

Bolu - Ortaklar Otel

229 TL

219TL

289 TL

200 TL

90 TL

Bolu - Koru Otel

249 TL

 240TL

310 TL

250 TL

90 TL

 

 

*Not: 2 yetişkin yanında 1 çocuk fiyatımızdır.

 

Haftasonu İç Anadolu Turları

Beypazarı-Mudurnu-Göynük

1 Gece 2 Gün 1 Gece Y.P Konaklama

Her Hafta Cumartesi Sabah Hareket - Pazar Dönüş

Taraklı • Nallıhan • Beypazarı • Taş Mektep Sokağı • Hıdırlık Tepesi • Beypazarı Müzesi • Göynük • Zafer Kulesi • Çubuk Gölü • Sünnet Göl • Mudurnu • Abant Gölü

Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Konu
Arama Zamanı
Mesaj
 

 
0212 347 49 49
 
info@concordtur.com
TOPLAM