Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap

 

Kapadokya Turu

3 Gece 4 Gün / 2 Gece T.P Konaklama

GÜZEL ATLAR DİYARI

 

Derinkuyu • Ihlara Vadisi • Narlıgöl • Hacı Bekta-İ Veli • Uçhisar Kalesi Göreme • Paşabağ • Dervent • Sinasos • Ürgüp • Asmalı Konak • Çömlek Atölyeleri • Üç Güzeller • Zelve • Onxy Atölyeleri

 

 

1.Gün : Erzurum • Nevşehir

22:00 Belirlenen noktada siz saygıdeğer konuklarımızı aldıktan sonra Erzincan Sivas Kayseri güzergâhını takip eden karayolundan sınırsız CONCORD TUR ikramlarıyla Nevşehir’e hareket edeceğiz. Toplam 700 km. normal hava ve yol koşullarında 9 saat sürecek olan yolculuğumuz esnasında yardımcı rehberimizin sınırsız servis anlayışı ve deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız.

 

2. Gün : Nevşehir • Derinkuyu •  Ihlara Vadisi •  Hacı Bektaş-i Veli

 

Sabah Nevşehir’de alacağımız kahvaltı sonrasında Sonra Derinkuyu veya (Kaymaklı) yeraltı şehrine varıp, bu dehlizleri inceliyoruz. Derinkuyu'dan ayrılıp Güzelyurt yolu üzerinden Narlıgöl Krater Gölünde fotoğraf molası veriyoruz.  Mumyalar Vadisi diye bilinen Ihlara Vadisi'ne varıyoruz. Jeomorfolojik özelliklerinden dolayı keşiş ve rahipler için uygun bir inziva ve ibadet yeri, Savaş ve istila gibi olağanüstü zamanlarda ise gizlenme ve korunma yeri Vadi içersindeki bulunan Ağaçaltı, Pürenliseki, Kokar, Yılanlı ve Kırkdamaltı Kiliselerini ziyaret ettikten ve vadinin güzelliklerini yaşadıktan sonra Hacı Bektaş’a hareket ediyoruz. Hacı Bektaş-i Veli Türbesini, Balım Sultan Türbesini, Nadar Avlusunu, Üçler Çeşmesini, Dergâh Avlusunu, Aslanlı Çeşme’yi, Hazret Avlusunu, Altılar Kapısını, Hasbahçe’yi, Çilehane’yi ve Kırklar Meydanı’nı ziyareti sonrası Deliklitaş’a varıyoruz halk arasında bu delikten geçenlerin günahlarından arındığı yönünde bir inanç da vardır. Zemzem çeşmesi, Hacı Bektaş-i Veli Anıtı, Yunus Emre Anıtı ve Ozanlar Anıtı ile 5000 kişilik tiyatroyu gezerek otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği sonrasında, kayalara oyulmuş otantik restoranlardan birinde yöresel eğlencelere (Kuzu Gecesine) katılıyoruz (ekstra).

 

3. Gün : Göreme • Paşabağ • Çavuşin • Dervent • Sinasos • Ürgüp

 

 Ekstra Balon Turu (100 $). (Sabah saat 5 civarı, araçlarımız siz saygıdeğer konuklarımız otelimizden alarak kalkış alanına getirir. Balonlar yerde uçuşa hazırlanırken, konuklarımız açık büfe hafif bir kahvaltı yaparlar. Kısa süren bir hazırlıktan sonra balonlar gündoğumuna yakın uçuşa başlarlar. Uçuş yaklaşık 1 saat sürer. Uçuş süresince Balonumuz ile yaklaşık 1000 feet lik yüksekliğe çıkarak konuklarımıza güneş doğuşunu, vadi içlerine girerek peri bacalarını ve vadi manzaralarını seyretme ve fotoğraf çekme ve video kaydı imkânı veriyoruz. Uçuş sonunda konuklarımız için şampanyalı bir kutlama yapıyoruz. Ayrıca uçuş hatırası olarak uçuş sertifikası ve balon şapkası verilecektir. Tüm balon uçuş macerası yaklaşık 3 saat sürmekte olup, saat sabah 8 civarında konuklarımız tekrar kendi araçlarımızla konakladıkları otellerine bırakılacaktır.) Sabah Otelimizde Açık büfe Kahvaltımızı aldıktan sonra bölgedeki dört büyük vadiye (dervent, avcılar, uzundere, kılıçlar) hâkim Uçhisar Kalesi'ne varıyoruz. Rehberimizden yöreyle ilgili bilgileri alıp, bölgeyi görüntülüyoruz. Uçhisar Kalesi gezimizin ardından bölgede  20 civarında Kilise ve mezar odaları'nın bulunduğu Rahiplerin ve Rahibelerin yetiştiği Hiristiyanlığın Anadolu’da çıkış noktalarının en özel yerlerden biri olan Göreme Açık Hava Müzesini geziyoruz. Kadınlar Manastırı, Erkekler Manastırı, Yılanlı Kilise, Mutfak, Kiler, Yemekhane göreceğimiz özel yerlersen sadece birkaçı. Daha sonra doyumsuz peri bacaları manzarası ile üç başlı ve dört başlı peri bacalarını görebileceğimiz Rahiplerin inziva için kullandıkları Paşabağı’nın (Rahipler Vadisi) geziyoruz. Gezimizin ardından ardından öğle yemeğimizi yöreye özgü otantik bir restoranda alıyoruz. (Testi kebabı menü) Öğle yemeğimiz sonrasında  Çavuşin ve Aşk Vadisi’ni geziyoruz. Dervent vadisinde fotoğraf molası veriyor ardından Kapadokya vadisini sarıp sarmalayan Kızılırmak kenarında yer alan Çavuşin ve Avanos' a yöneliyoruz.  "Kör bile bilir Avanos' un yolunu çanak çömlek kırığından" deyişinin doğruluğunu kanıtlarcasına Çanak-Çömlek Atölyelerini ziyaret ediyor ve ustaların gösterilerini izleyip alış-veriş yapıyoruz. Sinassos'a (Mustafa Paşa) geliyoruz. 19.yüzyıl sonları ve 20.yüzyıl başlarına tarihlenen eski Rum evleri ile oldukça zengin taş işçiliği arz eden Sinassos'da gezinti yapıp bu şirin yöreden ayrılıp bölgenin en gelişmiş ve turistik ilçesi olan gizemli Ürgüp'e gelip Asmalı Konağı tanıyoruz. Asmalı Konak gezimizden sonra anne, baba, çocuk diye adlandırılan Ürgüp'ün simgesi haline gelmiş üç güzeller peri bacalarını görüp fotoğraf molası verdikten sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

4. Gün : Zelve • Onxy Atölyesi • Erzurum

 

Kahvaltı sonrası üç vadinin birleştiği ve yakın zamana kadar konut olarak kullanılan, içersinde Şırahanesi, Değirmeni, Yemekhanesi ve vadiler arasında Tünelleri olan Zelve Açık Hava Müzesi’ni geziyoruz. Zelve Açık Hava Müzesi gezimizin ardından yöreye has Onyx Taş atölyelerini geziyoruz. Bölgedeki gezilerimiz ardından Erzurum’a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde Erzurum’a vardığımızda yeni bir CONCORD TUR gezisinde tekrar buluşmak üzere birbirimizle vedalaşıyoruz.

 

Gezi Ücretine Dâhil Olan Hizmetler

 

Otellerde 2 gece yarım pansiyon konaklama 3’lü 4’lü odalarda(Crystal Kaymaklı Resort 5*)  

2 sabah kahvaltısı,

2 akşam yemeği,

Profesyonel Rehberlik hizmeti ,

1. Gün sabah kahvaltısı,

Bölgede 3 yöresel öğle yemeği,

 

 

Gezi Ücretine Dâhil Olmayan Hizmetler

 

Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler,

Tüm Özel Harcamalar

Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

Müze Ören Yeri Girişleri,

Milli Park Girişleri, Otopark Ücretleri

Ulaşım Hizmetleri

 

Önemli Notlar

 

Rehberimiz yol, hava veya olağanüstü koşullara göre programda değişiklik yapma inisiyatifine sahiptir. Rezervasyon sırasında koltuk garantisi ya da sözü verilemez. Yürüyüşe uygun giysi, ayakkabı, şemsiye, el feneri, görüntü cihazları, yedek pil ve film bulundurunuz. Oteller benzer kategorilerde farklı otellerle değiştirilebilir.

Öğlen Yemeği Detayları:

Bölgelerde Yöresel Yemekler sunan Restaurantlarda Öğlen Yemeği

 

 

Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Konu
Arama Zamanı
Mesaj
 

 
0212 347 49 49
 
info@concordtur.com
TOPLAM