Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap
 Turu

Çanakkale & Gelibolu Şehitliği

2 Gece 3 Gün / 1 Gece Y.P Konaklama

Cuma Hareket / Pazar Dönüş

 

Çanakkale, Gelibolu Şehitliği, Abide, Seddül bahir Kalesi, Yahya Çavuş Şehitliği, Conkbayırı, Çimenlik Kalesini, Çimenlik Kalesini, Nusret Mayın Gemisi, Çanakkale Saat Kulesi, Aynalı Çarşı

 

 

 

1.Gün / Cuma: Eskişehir • Çanakkale

24.00 da Eskişehir Cengiz Topel Caddesi Çarşı Polis Karakolu Önünden siz saygıdeğer konuklarımızı aldıktan sonra Bursa –Bandırma – Biga güzergâhını takip eden karayolundan sınırsız CONCORD TUR  ikramlarıyla Çanakkale’ye hareket edeceğiz. Toplam 450 km. normal hava ve yol koşullarında 5 saat sürecek olan yolculuğumuz esnasında yardımcı rehberimizin sınırsız servis anlayışı ve deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız.

 

2. Gün / Cumartesi: Gelibolu Şehitliği, Abide, Seddül bahir Kalesi, Yahya Çavuş Şehitliği, Conkbayırı

Sabah Çanakkale merkezde alacağımız serbest kahvaltı sonrasında (extra) Çanakkale  Eceabat feribotu ile Gelibolu Şehitliğine geçiyoruz. Binlerce şehit verdiğimiz ve her karış toprağı atalarımızın kanları ile sulanan şehitliğimizde tarihi kronolojik sırası ile ilk olarak  Kilit bahir Kalesi, Mesudiye ve Hamidiye Tabyalarını  görüyoruz. I. dünya savaşında  Osmanlı imparatorluğunun en kanlı cephesi olan Çanakkale cephesini tanımaya başlıyoruz. İngiliz ve Fransız donanmalarına geçit vermeyen Çanakkale’mizin deniz savaşları rehberimizin anlatımları ile dinleyip deniz savaşları kahramanımız Seyid Onbaşı ile gurur duyuyoruz. Seyid Onbaşı Anıtı önünde fotoğraflarımızı alıp şehitlik içerisindeki gezimize devam ediyoruz. Bir sonraki  noktamız binlerce şehidimiz adına inşa edilen Çanakkale Şehitleri Abidesi. Abide hakkında bilgilerimizi aldıktan sonra  Seddül bahir Kalesi, Yahya Çavuş Şehitliğini ziyaret ediyoruz. Elli kişilik arkadaşları ile iki bin kişilik İngiliz çıkartmasını nasıl kahramanca durdurduğunu şaşkınlıkla öğreniyoruz. Deniz savaşları anlatımlarımız sonrasında Anzak askerleri ile göğüs göğüs’e çarpıştığımız Çonk bayırına doğru yol alıyoruz. Karşımıza ilk çıkan şehitlik 57. Alay Şehitliği    Ulu Önderimiz Atatürk’ün ‘Ben size savaşmayı değil, ölmeyi emrediyorum’ sözü ile canları pahasına vatanlarını koruyup şehit olan dedelerimizi ziyaret ediyoruz. 57 Alay şehitliği sonrası Gelibolu adasının en zirve noktası olan ve Ulu Önderimiz Atatürk’ün bir şarapnel parçası ile gazi olduğu Conkbayırı ziyaret ediyoruz. Şehitlik gezilerimiz ardından Otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

3. Gün / Pazar: Çimenlik Kalesini, Çimenlik Kalesini, Nusret Mayın Gemisi, Çanakkale Saat Kulesi, Aynalı Çarşı

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası eski ası Kale-i Sultaniye olan Çimenlik Kalesini gezmeye başlıyoruz. Şu an Askeri Müze olarak hizmet veren kalemizin içini görevli askerlerimiz rehberliğinde geziyoruz. Bu tarihi mekan savaş sırasında kullanılan mermiler silahlar kıyafetler porselen tabaklar, havada çarpışan mermiler, kıyafetler, ve sinevizyon gösterileri ile bizi günümüzden koparıp I. Dünya savaşına götürüyor. Kalemizin bahçesinde demirli olan Nusret Mayın Gemisinin Orijinaline uygun imal edilen maketini görüp türkülere konu olan Aynalı Çarşıya geçiyoruz. Günümüzde hediyelik eşyaların satıldığı çarşımızda vereceğimiz serbest zaman sonrasında Çanakkale Saat Kulesini fotoğraflayıp Çanakkale’nin meşhur Peynir Helvasının tadına bakıyoruz. Sahilde vereceğimiz serbest zaman sonrasında Çanakkale sahilinde bulunan Truva filmi için inşa edilen Truva Atının önünde fotoğraflarımızı alıp dönüş yoluna geçiyoruz. Akşam saatlerinde Eskişehir’e vardığımızda yeni bir CONCORD TUR gezisinde tekrar buluşmak üzere birbirimizle vedalaşıyoruz.

 

 

 

Gezi Ücretine Dâhil Olan Hizmetler

 

Otellerde 1 gece yarım pansiyon konaklama, (otelde 1 sabah kahvaltısı, 1 akşam yemeği,)

bölgede 2 öğle yemeği,

1 sabah kahvaltısı,

lüks otobüsler ile ulaşım hizmetleri,

yörelerde görülmesi ve keşfedilmesi gerekli olan önemli tüm yapıtlar,

doğal ve kültürel varlıklar,

ören yerleri,

program süresince sınırsız çay, kahve, meşrubat çeşitleri ikramı,

 yöresel gösteri ve eğlenceler,

ayrıca sürpriz ikramlar ve hediyeler.

 

 

Gezi Ücretine Dâhil Olmayan Hizmetler

 

Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler,

Tüm Özel Harcamalar,

Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar,

Program dışında ekstra gezilen Müze Ören Yeri Girişleri,

 

 

Önemli Notlar

 

Rehberimiz yol, hava veya olağanüstü koşullara göre programda değişiklik yapma inisiyatifine sahiptir. Rezervasyon sırasında koltuk garantisi ya da sözü verilemez. Yürüyüşe uygun giysi, ayakkabı, şemsiye, el feneri, görüntü cihazları, yedek pil ve film bulundurunuz. Oteller benzer kategorilerde farklı otellerle değiştirilebilir.

 

Akşam eğlencesi

 

Seçilen tur tarihine göre ve Otel uygunluğuna göre otelde akşam yemeği sırasında canlı müzik tarzında eğlence düzenlenebilinir. Gece eğlencesi extra olup rezervasyonun kesinleşmesi durumunda netleşecektir. Takribi kişi başı 10 TL civarında tutacaktır.

 

 

Otobüsler:

 

Mercedes Travego & Tourismo araçlar ile turlarımız gerçekleştirilmektedir. Yeterli kişi sayısı sağlanamayan turlarımızda 27 kişilik Midibus veya kişi sayısına göre minibüsler ile turlarımız gerçekleştirilmektedir.

 

Öğlen Yemeği Detayları

 

Bölgelerde Yöresel Yemekler sunan Restaurantlarda Öğlen Yemeği

 

 

TEKLİFİMİZ 40 KİŞİ OLDUĞU TAKTİRDE +4 KİŞİ FREE OLARAK VERİLECEKTİR

 

Çanakkale Turu, CONCORD TUR tarafından özel olarak hazırlanmıştır. Programın kopyalanması, yayınlanması yasaktır. Tüm hakları CONCORD TUR aittir. Turizm sektöründe oluşturulan kopyalarından CONCORD TUR sorumlu tutulamaz. Kopyalanan Tur Programlarının tespiti durumunda hukuki işlem yapılacaktır. Tur programımız, 4077 numaralı tüketici kanununa uygun olarak hazırlanmıştır.

 

 

 

 

 

Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Konu
Arama Zamanı
Mesaj
 

 
0212 347 49 49
 
info@concordtur.com
TOPLAM