Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap
 Turu Turu Turu Turu Turu

Eskişehir  • Havacılık Müzesi • Haller Gençlik Merkezi • Şelale Park  Balmumu Heykeller Müzesi • Eskişehir Kurtuluş Müzesi • Atlı Han  Odunpazarı • Kurşunlu Külliyesi • Cam Sanatları Müzesi • Mestanoğlu Konağı • Devrim Arabası • Kentpark • Porsuk Çayı  • Köprü Başı  • Sazova Parkı • Masal Şatosu • Korsan Gemisi • Nuhun Gemisi  

 

1.Gün / Cumartesi : İstanbul • Eskişehir

06.00 Merter İspark Otoparkı (Merter Ulusoy Yanı) - 06:30 Beşiktaş Yıldız Camii Önü – 07:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı - 08:00 İzmit Asya Otel karşısından siz saygıdeğer konuklarımızı aldıktan sonra İzmit – Bilecik - Bozüyük güzergâhını takip eden D–100 karayolundan sınırsız Concort Tur ikramlarıyla Eskişehir’e hareket edeceğiz. Toplam 330 km. normal hava ve yol koşullarında 4 saat sürecek olan yolculuğumuz esnasında yardımcı rehberimizin sınırsız servis anlayışı ve deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız. Eskişehir şehir merkezine vardığımızda gezimize ilk olarak 1988 yılında ağırlıkla, 1.Hava İkmal ve Bakım Komutanlığı elinde bulunan uçakların restore edilerek sergilenmesi sonucu oluşturulan Eskişehir Havacılık Müzesi ile başlıyoruz. Ardından bir dönem Yaş sebze ve meyve hali binası olarak kullanılan daha sonra Prof.Dr.Yılmaz Büyükerşen desteği ile Londra'daki (İngiltere) 'Covent Garden' ile Hamburg'daki (Almanya) çiçek hali binasından esinlenilerek restore edilerek kültür – sanat merkezi haline gelen Haller Gençlik Merkezini geziyoruz. Eskişehir’in özel lezzetlerinden biri olan Toyga çorbası ve   Balaban Köfte’ den oluşan öğle yemeğimizi alıp (ekstra) Eskişehir’i kuş bakışı fotoğraflayabileceğimiz Şelale parka çıkıyoruz. Şelale parkta dileyen misafirlerimiz çaylarını yudumlayıp manzaranın keyfini çıkartabilir. Şelale park gezimizin ardından Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in, Eskişehir’e, hediye ettiği ve Dünyanın pek çok ülkesinde bulunan “Madam Tussaud” Müzesi’nin Türkiye’deki ilk örneği olan “Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi”e geçiyoruz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çeşitli dönemlerini yansıtan heykelleri, Atatürk’ün ailesinin yanı sıra yerli ve yabancı devlet adamlarının, sanatçıların, medya mensuplarının ve sporcuların canlı hissi veren heykelleri, değişik dekorlar önünde sergilenen balmumu heykellerini görüp hayranlıkla müzemiz’den   ayrılıyoruz. Sonraki durağımız ise Kurtuluş Savaşımız sırasında Batı Cephesi Komutanı olan İsmet Paşa’nında karargah evi olarak olarak kullandığı günümüzde Eskişehir Kurtuluş Müzesi olarak hizmet veren Mestanoğlu Halil Konağını geziyoruz. Lozan Barış Konferansı süreçleri anlatılan müzemizin üst katında “Karikatürlerle Milli Mücadele”  “Gazetelerle Milli Mücadele”, “Strateji Odası” ve “Gösterim Odası” bölümlerini gezerek rehberimizden bilgi alıyoruz. Gezimizin ardından bir dönem Takattin Bey tarafından çevre köy, kasaba ve şehirlerden gelen pazarcıların, konaklama ihtiyaçlarını karşılamak için yaptırılan günümüzde el sanatları çarşısı olarak hizmet veren Atlı han’ı geziyor ve otelimize yerleşiyoruz. . Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2. Gün / Pazar: Eskişehir • Odunpazarı • İstanbul

Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımız sonrasında Odunpazarı gezimize başlıyoruz. İlk durağımız Kurşunlu Külliyesi’ni (Camii, Medrese, Kervansaray, Sıbyan Mektebi, Şadırvan), 150 yıllık bir tarihe sahip Eskişehir Semahane'sini ziyaret ediyoruz. Kurşunlu Külliyesindeki gezimizin ardından 19. Yüzyıl Osmanlı mimarisini yansıtan Odunpazarı evlerini sokaklarını ve dükkanlarını geziyoruz. Gezimiz sırasında Odunpazarı evleri hakkında rehberimizden bilgi aldıktan sonra vereceğimiz serbest zaman sonrasında Eskişehir’in meşhur Met ve Nugahelvası ile Manda Kaymaklı Lokumunun tadına bakabilir veya MeşhurCevizli Haşhaşlı Ekmek’ten satın alabilirsiniz. Serbest zaman ardından  ülkemizdeki ilk Cam Sanatları Müzemizi geziyoruz. Odunpazarı gezilerimiz sonrası ülkemizde üretilen ilk ve tek yerli araba olan DevrimArabası’nı görüyor ve Kent Park’a hareket ediyoruz. Eskişehir’de yapay havuz ve yapay plajı ile ünlü Kent Park’ta öğle yemeğimizi Eskişehir’in özel lezzetlerinden biri olan Çi börek ve ayran menümüzü alıyoruz. (ekstra). Öğle yemeğimiz sonrasında şehir merkezinde Köprü Başı mevkine gidiyoruz. Eskişehir’i ortadan ikiye bölerek akan Porsuk çayı üzerinde Amsterdam kanalları üzerindeki botlardan esinlenerek imal edilen teknelerimiz ile keyifli bir porsuk tekne turu yapıyoruz. Tekne turumuz ardından Sazova parkına geçiyoruz. Parkta vereceğimiz serbest zaman sırasında dileyen misafirlerimiz Minyatür Gezi Trenine binebilir veya dileyen misafirlerimiz ise Masal şatosunu Nuh’un Gemisini veya Korsan gemisini gezebilirler.(ekstra ücretli). Sazova parkı gezimizin ardından İstanbul’a yola çıkıyoruz. Akşam saatlerinde İstanbul’a vardığımızda yeni bir Concord Tur gezisinde tekrar buluşmak üzere birbirimizle vedalaşıyoruz.

 

 

 

Ek Hizmetler, Özel İşletme Giriş Ücretleri için 0 TL. rezervasyon esnasında tahsil edilir. Müze Kart, Sarı Basın Kartı 7 - 17 yaş çocuk ve 65 yaş üstü misafirlerimiz kimlik ibraz etmek kaydı ile 0 TL ödemektedirler. 0 - 6 yaş çocuklardan müze ören ücretleri alınmaz. T.C kimliği (Kıbrıs Vatandaşları Dâhil) olmayan misafirlerden 0 TL müze ören ve rehberlik ücreti alınır. Acentemiz söz konusu bu bedelleri otobüslerde makbuz vermeden elden toplamak yerine diğer acentelerden farklı olarak rezervasyon sırasında fatura karşılığı tahsil etmekte ve bu bedelleri de taksitle ödeme kapsamına dâhil etmektedir. Turizm sigortası yasa tarafından mecburi kılınan kişileri değil satın alınan turu güvence altına almaktadır. Turda kullanılmayan hak ve hizmetler tur sonrası iade edilir.

 

 

Gezi Ücretine Dâhil Olan Hizmetler:

 

Otellerde 1 gece yarım pansiyon konaklama, 1 sabah kahvaltısı, 1 akşam yemeği, lüks otobüsler ile ulaşım hizmetleri, yörelerde görülmesi ve keşfedilmesi gerekli olan önemli tüm yapıtlar, doğal ve kültürel varlıklar, ören yerleri,  otobüsümüzde gidiş günü kahvaltı seti, program süresince sınırsız çay, kahve, meşrubat çeşitleri ikramı, yöresel gösteri ve eğlenceler, ayrıca sürpriz ikramlar ve hediyeler.

 

Gezi Ücretine Dâhil Olmayan Hizmetler:

Tüm Öğlen Yemekleri, Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler, Tüm Özel Harcamalar, Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar, Müze Ören Yeri Girişleri

 

 

Önemli Notlar:

Rehberimiz yol, hava veya olağanüstü koşullara göre programda değişiklik yapma inisiyatifine sahiptir. Rezervasyon sırasında koltuk garantisi ya da sözü verilemez. Yürüyüşe uygun giysi, ayakkabı, şemsiye, el feneri, görüntü cihazları, yedek pil ve film bulundurunuz. Oteller benzer kategorilerde farklı otellerle değiştirilebilir.

 

Otobüsler:

Mercedes Travego & Tourismo araçlar ile turlarımız gerçekleştirilmektedir. Yeterli kişi sayısı sağlanamayan turlarımızda 27 kişilik Midibus veya kişi sayısına göre minibüsler ile turlarımız gerçekleştirilmektedir.

 

Öğlen Yemeği Detayları:

Bölgelerde Yöresel Yemekler sunan Restaurantlarda Serbest Öğlen Yemeği

 

 

 

 

Bu sirküler Bahar 2017 Döneminde geçerlidir. Bir sonraki sirküler bu sirküleri geçersiz kılar.  16.01.2016 C.H.A

 

Eskişehir Turu, Concord tur tarafından özel olarak hazırlanmıştır. Programın kopyalanması, yayınlanması yasaktır. Tüm hakları Concord Tura aittir. Turizm sektöründe oluşturulan kopyalarından Concord Tur sorumlu tutulamaz. Kopyalanan Tur Programlarının tespiti durumunda hukuki işlem yapılacaktır. Tur programımız, 4077 numaralı tüketici kanununa uygun olarak hazırlanmıştır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Konu
Arama Zamanı
Mesaj
 

 
0212 347 49 49
 
info@concordtur.com
TOPLAM