Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap
 Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu

 

1 GUN: ISTANBUL / CASABLANCA- RABAT- MEKNES- FES (290 km)

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Gezigen Tourism kontuarı önünde saat 23.00 'da buluşma ve Air Arabia Havayolları ile saat 01. 30 'da Casablanca'ya uçuş. Saat 04.25 de varışa istinaden

Alanda bizleri bekleyen araçlarımız ile Casablanka şehir turu sonrası Rabat a hareket. Varışı takiben otelimize yerleşme. Kısa bir dinlenme sonrası Rabat şehir turumuz için otelimizden ayrılıyoruz. 12. yüzyıl'da Endülüs'e yapılan seferler için bir askeri üs olarak kurulan Rabat, daha sonra bir süre gerilemiş, Fransız işgalinden sonra koruma bölgesinin merkezi yapılınca, hızla gelişmiştir. Fas‘ın kuzeybatı kıyısında Bou Regreg Irmağının okyanus’a döküldüğü yerde bulunan ve Fas'ın idari başkenti olan Rabat’ta; Kraliyet Sarayı, Kasbah Oudaia Kalesi, V. Muhammet Mozolesi, görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası Fez e hareket. Yol üzerinde yapacağımız Meknes şehir turu sonrası Fes’e varış. Otelimize yerleşme. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

2 GUN: FES 

 Sabah kahvaltısının ardından günümüz Fes Şehri gezisine ayrılmıştır. Şehir turunda Attarine Medresesi, Eski Karaounie üniversitesi, Andalous Camii, Nejarine Meydanı, bakır ve süs eşyalarının yapıldığı zanaatkârlar çarşısı gezilecek ardından medinada yenilecek öğle yemeği için serbest zaman. Yemeğin ardından Fas'ın en ünlü çarşısına gidilecektir. Deri süs eşyaları ve Fas'a özel takıların satıldığı çarşı ziyaretinin ardından ortaçağda Fes Irmağı yakınlarında kurulmuş olup bugün aynı arkaik tekniklerle derilerin işlendiği tarihi meydan görülecek panoramik Medina (Eski Şehir) turu yapılacaktır. Otele dönüş ve aksam yemeği.

3.GÜN: FES –ERFOUD (410 km)

 Sabah kahvaltı sonrası 7 saat sürecek yolcuğumuz için erkenden yola çıkıyoruz. Azrou kasabasında bereberilerin yaptıkları kerpiç evleri ve ağaç oyma sanatlarını görerek yolumuz devam ediyoruz. Öğle yemeği molamız Midelt de.Atlas dağlarının muhteşem manzaraları eşliğinde yapacağımız bu zevkli yolculuk Erfoud da son buluyor. Erfoud da bulunan Xaluca oteline yerleşme. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

4.GÜN: ERFOUD – MERZOUGA – SAHRA ÇÖLÜ- TODRA -QUARZAZATE

Sabah erken saatte (04.00)  güneşin doğuşunu izlemek için 4x4 araçlarımızla Merzouga'nın kum tepelerine hareket ediyoruz. Kum tepeleri arasında güneşin doğuşunu izledikten sonra vereceğimiz molada dileyen misafirlerimiz kısa da olsa develer üzerinde bir kervan yolculuğuna çıkabilirler. Çöl gezisi sonrası Ourzazate'a doğru yola çıkıyoruz. Atlas Dağları'nın eteğinden yapacağımız yolculuk palmiye ormanları ile süslü Draa Vadisi üzerinden devam edecek. Yolumuzun üzerinden muhteşem yapısı ile insanları büyüleyen Todra Kanyonu'nun göreceğiz. Turumuzun sonunda Ouarzazate'a ve otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

5.GÜN: OURZAZATE- MARRAKESH

Sabah kahvaltı sonrası unesco nun koruması altındaki Ourzazatta bulunan kasbahı ve 13.yy dan kalma AIT BENHADDOU kasabasını ziyaret ediyoruz. Birçok filme platform olmuş bu ilginç kasbahı uzaktan fotoğrafladıktan sonra Marakesh e devam ediyoruz. Atlas dağlarını tırmanarak gerçekleştirdiğimiz bu yolculukta 2660 mt de bulunan Tic n Tichka tepesinde mola vererek insanı büyüleyen manzarayı seyredeceğiz. Yolculuğumuz sonrası Marakesh e varış. Otelimize yerleşme. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. Varışı takiben yapılacak olan şehir turunda Ispano Moresk mimarinin 800 yıllık örneği Koutoubia Minaresi, Saadi Anıt Mezarları ve 19. yüzyılda şehri idare eden paşa tarafından inşa ettirilmiş Bahia Sarayı gezilecek mekânlar arasındadır. Öğle yemeğinin için serbest zaman. Geleneksel dev bir labirenti andıran çarşıda el sanatlarının tüm örneklerini bulmak mümkündür. Cima Elfna Meydanı: Afrika'daki en hareketli şehir meydanı. Meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileriyle şenlenen; maraksilerin buluşma alanı vakit geçirilecek yerler arasındadır. Otele dönüş. Akşam yemeği. Dileyen misafirler için yemekli extra Chez Ali şov programı (55 Euro)

6.GÜN: MARRAKESH  ( MAJORELLE BAHÇELERİ – ALIŞ VERİŞ TURU)

Sabah kahvaltı sonrası dileyen misafirlerimiz ile Majorelle bahçeleri turu için otelimizden hareket.(ekstra 25 €) .Yves Saint Laurent tarafından dizayn edilen bahçe nin içerinde yapacak olduğumuz gezi sizleri büyüleyecek. Bir dönem ünlü modacı Yves Saint Laurent’e de ev sahipliği yapmış olan bahçeler de yapacağımız gezi sonrası alış veriş turumuz olacaktır. Marakesh in medinasında yaklaşık olarak 6000 dükkân bulunmaktadır. Gezi sonrası otelimize dönüş. Konaklama otelimizde.

7.GÜN: MARRAKESH   (ESSAOURİA)

 Sabah kahvaltı sonrası extra Essaouria turu için otelimizden hareket.( 45 €) Atlas Okyanusu kıyısında yer alan bu küçük balıkçı şehri Fas in en romantik mekânıdır. Bizlere birazda eski Bodrumu hatırlatan Essaouira Orson Welles gibi birçok sanatçıya ilham kaynağı olmuştur. Eski bir Portekiz limanı olan şehir Arap hâkimiyeti sırasında kale ve tarihi limanını koruduğu gibi Hıristiyan Portekizliler ve Musevi nufusa katılan Müslümanlarla tam bir kozmopolit yapıya bürünmüştür. Birbirini dik açılarla kesen sokak ve caddelerden olusan medinası donem şehirciliği için bir örnektir. Kilometrelerce uzunluktaki kum plaj her sene uluslararası dalga sorfu yarışmalarına ev sahipliği yapar. Yol boyu doğal güzellikleri izleyerek ulaşacağımız şehirde kale, Medina, çarşı, liman gibi önemli ve değişik alanları ziyaret edecek öğle yemeği ve alis verisler için limanda serbest zaman ve Marrakech’e dönüş Akşam yemeği ve geceleme otelimizdedir.

8.GÜN: MARRAKESH- CASABLANCA - İSTANBUL

 Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. 14.00 da Otelimizden hareket ile Casablanka V.Muhammed havaalanına hareket. Gümrük ve bagaj işlemleri sonrası 18.15 de Air Arabia Havayolları ile İstanbul a hareket. Yerel saat ile 00.40 da İstanbul a varış. Turumuzun sonu.

FİYATA DÂHİL OLANLAR:

Air Arabia Hava Yolları tarifeli seferi ile Istanbul-Casablanca -Istanbul uçuslar

Belirtilen otellerde Yarım Pansiyon Konaklamalı

Programda adi geçen tüm transfer ve transportlar

Türkçe ve Yerel rehberlik hizmetleri

4*4 ler ile Çöl ve Gorges Du TodraTuru

Tüm yerel vergiler

FİYATA DÂHİL OLMAYANLAR:

Kişisel harcamalar

Yurt Dişi Çıkış Fonu15 TL

Sigorta 20 Euro

Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Konu
Arama Zamanı
Mesaj
 

 
0212 347 49 49
 
info@concordtur.com
TOPLAM