Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap
 Turu

 

Günübirlik İstanbul Turları

İstanbul Bizans Eserleri Ve Manastırları Turu

 

 

1.Ayasofya Müzesi

Bizans döneminde inşa edilen heybetiyle insanları büyüleyen yapının en son dönemlerdeki yapılan restorasyonların son haliyle görmek kendini daha iyi gösteren yapı içinde Altın Kapı, İmparator Kapısı, İmparator’un Taç Giyme Alanı, Medrese Bölümleri, Kütüphane, Mihrap, Minber, Hat Levhalar, Mozaikler, Sıbyan Mektebi, Şadırvan, Muvakkithane Binası, Hünkâr Mahfili, Sebiller, Su Küpleri, Minareler, Bizans ve Osmanlı dönemlerinden kalan eserlerini göreceğiz.

 

2.Kariye Müzesi

Kariye Müzesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Manastır içinde görülecek sahnelerden bazıları, Meryem’in Doğumu, Hz. İsa’nın Mucizeleri, Masumların Kıyımı, Vaftiz Sahnesi, Nüfus Sayımı, Mısır’a Kaçış, Meryem’e Müjde, Üç Müneccim, Meryem’in Tapınağa Sunulması, Meryem’in İlk Yedi Adımı, Meryem’in Ölümü, Mahşer, Deisis, Anastasis Sahnesini göreceğiz.

 

3. Eski İmaret Camii (Pantepoptes Manastırı Kilisesi)

Doğu Roma döneminden kalma dinî yapıdır. 1081- 1087 yılları arasında inşa edildiği tahmin ediliyor. Kilise Komnenos hanedanının kurucusu Aleksios Komnena tarafından yaptırılmıştır. Fatih Sultan Mehmet döneminde medrese olarak kullanılan Zeyrek Camii'nin imarethanesi olarak kullanılmıştır. Fatih medreseleri yapılınca Cami olmuştur. Büyüleyici mimarisi ile gezimizi Zeyrek sokaklarında yürüyerek devam ediyoruz.

 

4.Zeyrek Camii (Pantokrator Manastırı)

Molla Zeyrek Camii olarak bilinen Pantokrator bugüne kalabilmiş önemli Bizans kiliselerinden biridir. Fatih Sultan Mehmed zamanında camiye dönüştürülen bu yapının tarihi 12.yüzyılın ilk çeyreğine dek uzanıyor. Üç kilise bir arada, İstanbul'da, Ayasofya'dan sonra, ayakta kalan en büyük kiliseyi oluşturur bu heybetli yapıyı gördükten sonra zeyrek sokak yürüyüşlerimize devam ediyoruz.

 

5.Haydar Semti – Zeyrek Semti

Haliç kıyısından gezimize devam ediyoruz. Cibali Kapısı, Cibali Karakolu, Aziz Teodosya Kilisesi (Gül Camii) dışarıdan Küçük Mustafa Paşa Hamamı, Âşık Paşa Zadiye Külliyesi, Çinili Hamam, Zenbilli Haziresi, Kadınlar Pazarı gezerek turumuzu tamamlıyoruz. Sizlerle bir sonraki turumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 

 Olması Gerekenler                                                                        Tur Ücretine Dâhil Olanlar

 

1.Fotoğraf Makinesi                                                                          1.Rehberlik Hizmeti

2.Yürüyüş Ayakkabısı Rahat Kıyafet                                                2.Kilise Bahşişleri

3.Küçük Bir Sırt Çantası                                                                   3.Rehberlik Ücreti

4.Mutlaka Pet Su (Aralarda Market Var)                                           4.Gezi Rotası

5.Yağmurluk Veya Şemsiye                                                              5.Öğlen Yemeği

6.Meraklı Gözler                                                                                6.Ulaşım

7.Sevgi

 

 

 

Bu sirküler 2016-2017 Yılında geçerlidir. Bir sonraki sirkü bu sirküyü geçersiz kılar.  01.12.2016 B.M

Tur programı, CONCORD TUR  tarafından özel olarak hazırlanmıştır. Programın kopyalanması, yayınlanması yasaktır. Tüm hakları CONCORD TUR ’a aittir. Turizm sektöründe oluşturulan kopyalarından CONCORD TUR  sorumlu tutulamaz. Kopyalanan Tur Programlarının tespiti durumunda hukuki işlem yapılacaktır. Tur programımız, 4077 numaralı tüketici kanununa uygun olarak hazırlanmıştır

 

 

 

Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Konu
Arama Zamanı
Mesaj
 

 
0212 347 49 49
 
info@concordtur.com
TOPLAM