Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap
 Turu

Tarihi Yarımada

Günibirlik

Yürüyüş & Tarih Turu

 

 

TOPKAPI SARAYI •  III AHMET ÇEŞMESİ •   AYA SOFYA MÜZESİ • YEREBATAN SARNICI • HİPODROM • ALMAN ÇEŞMESİ • DİKİLİTAŞ

 • SULTAN AHMET CAMİ • YILANLI SUTUN • İBRAHİM PAŞA SARAYI •

 

 

 

Sabah belirtilen noktada siz değerli misafirlerimizle buluşup otobüsümüze yerleşip rehberimizin anlatımları ile Tarihi yarımadaya doğru yola çıkıyoruz. Gezimize ilk olarak Osmanlı İmparatorluğuna ev sahipliği yapmış, onlarca Padişahın Osmanlı devletini yönettiği, Topkapı sarayı ile başlıyoruz. Topkapı sarayını gezmeye başlamadan Babüselam  kapısının heybeti bizi büyülüyor. Saray içende Mutfak, Helvahane, Has oda, Hazine, Silahtarlık, Divan, Sünnet Odası, Revan Köşkü, Bağdat köşkü, Hekimbaşı Odası, Has Bahçe, gibi her biri bir ustalık ve sanat örneği bölümleri rehberimizin anlatımlarından dinliyor ve kendimizi tarihin akışına bırakıyoruz.

Topkapı sarayı gezimizin ardından kısa bir yürüyüş ile Ayasofya müzesine geçiyoruz. Milattan sonra 532 – 537 yılları arasında yapılan bu şahane eser önünde etkilenmemek mümkün değil. Ayasofya yani kelime anlamı kutsal bilgelik olan bu mabed kuşkusuz ki büyük bir mimarlık harikasıdır. Ayasofya da hem Hiristiyanlık hem de Müslümanlığa ait sembolleri ve izleri görüp sırası iki dine yüzyıllarca ev sahipliği yapmış olan bu müzemizi hayranlıkla geziyoruz. Ayasofya gezimizin ardından öğle yemeğimizi yiyip Roma döneminde Hipodrom olarak kullanılan Osmanlıda At meydanı olarak adlandırılan Sultanahmet meydanına hareket ediyoruz. Pargalı İbrahim Paşanında sarayının bulunduğu meydanımızda Dikilitaşı Örme sutunu, Yılanlı sutun, Alman Çeşmesini gezip Osmanlının inşa ettirdiği en büyük mimari harikalarından biri olan Sultanahmet Camine geçiyoruz. Gerek altı minaresi ile gerek kubbe yüksekliği ile bir şahaser olan Sultanahmet Camini rehberimizin anlatımları ile dinleyip Tarihi yarımadadan hayran kalmış bir şekilde otobüsümüze binip sizleri aldığımız noktaya bırakırken bir sonraki turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz

 

Gezi Ücretine Dâhil Olan Hizmetler

 

Belirlenen noktadan Tarihi yarımadaya ulaşım

,Profesyonel rehberlik hizmeti

Günlük headset kiralaması,

 

 

Gezi Ücretine Dâhil Olmayan Hizmetler

 

Öğlen Yemeği,

Yemeklerde Alınan İçecekler,

Tüm Özel Harcamalar,

Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar,

Müze Ören Yeri Girişleri

 

 

Önemli Notlar:

Rehberimiz yol, hava veya olağanüstü koşullara göre programda değişiklik yapma inisiyatifine sahiptir. Rezervasyon sırasında koltuk garantisi ya da sözü verilemez. Yürüyüşe uygun giysi, ayakkabı, şemsiye, el feneri, görüntü cihazları, yedek pil ve film bulundurunuz. Oteller benzer kategorilerde farklı otellerle değiştirilebilir.

 

 

 

Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Konu
Arama Zamanı
Mesaj
 

 
0212 347 49 49
 
info@concordtur.com
TOPLAM