Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap
 Turu Turu Turu Turu Turu Turu

Sapanca • Abant • Cennet Göl • Yörük Köyü Siphaioğlu Konağı Çamaşırhane Safranbolu Hıdırlık Tepesi Safranbolu Tarihi Çarsısı Hükümet Konağı Semerciler Çarşısı Manifaturacılar Çarşısı Demirciler Çarşısı Bakırcılar Çarşısı Kaymakamlar Evi Cinci Hanı   Cinci Ha8mamı   İzzet Mehmet Paşa Cami Köprülü Mehmet Paşa Cami Kristal Cam Teras

 

 

1.Gün / Cumartesi: İstanbul • Sapanca •  Abant • Cennet Göl • Safranbolu

07:00 Merter İspark Otoparkı (Merter Ulusoy Yanı) - 07:30 Beşiktaş Yıldız Camii Önü - 08:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı - 09:15 İzmit Asya Otel karşısından siz saygıdeğer konuklarımızı aldıktan sonra  sınırsız Concord Tur ikramlarıyla hareket edeceğiz. Yolculuğumuz esnasında Rehberimizin doyurucu bilgileri, yardımcı rehberimizin sınırsız servis anlayışı ve deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız. İlk durağımız bir dönem İzmit körfezinin bir parçası iken Kartepe’den gelen heyelanlar sebebi ile göl haline gelmiş Sapanca Gölü. Sapanca Gölü kıyısında vereceğimiz serbest zaman sırasında göl kıyısında yürüyebilir, göl üzerinde deniz bisikletine binebilir veya göl etrafındaki kafelerde çayınızı yudumlayabilirsiniz. Sapanca Gölü gezimiz ardından Adapazarı – Düzce otoyolundan yolculuğumuza devam edip,  her mevsim başka güzel olan Abant GölüMilli Parkına varıyoruz. Abant Gölü etrafında yapacağımız gezinti sonrasında içinde Abant ve çevresinde yaşamış birçok hayvanın doldurulmuş heykelleri bulunan Abant Doğal Yaşam Müzesini geziyoruz. Müze gezimiz sonrasında öğle yemeğimiz için mangal partisi yapıyoruz (ekstra). Vereceğimiz serbest zaman sırasında dileyen misafirlerimiz faytona veya ata binebilir, bölgede bulunan yöresel eşyalardan satın alabilirsiniz. Abant gezimiz sonrasında adı gibi Cennet Göl olan Gölcük Tabiat Parkı’na hareket ediyoruz. Gölcük Gölünde geçireceğimiz keyifli zaman sonrasında otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. Dileyen misafirlerimiz gece Havuzlu Asmazlar Konağına çay içmeye gidebilir veya Kaymakamlar evinde canlı müzik eğlencesine katılabilirler.(ekstra)

Kahvaltı: Lunch Box: (Sandwich, Meyve Suyu, Şeker, Kek,) (Otobüste İkram olarak dağıtılacaktır.)

Öğle yemeği: Abant’ta Mangal partisi (Ekmek arası Sucuk, Köfte, Tavuk, ve Meşrubat, Çay)(ekstra)

Akşam yemeği: Set menü (çorba, ana yemek, salata, tatlı, su) (Otelde)

2.Gün / PAZAR: Safranbolu • Yörük Köyü • Tarihi Çarşı • Kristal Teras • İstanbul

Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası hareketle ilk noktamız Yörük köyü oluyor, Sipahioğlu Konağı’nın harem ve selamlık bölümlerini geziyoruz eski bir Bektaşi köyü olan Yörük Köyü ve köyün ortak yaşamını yansıtan Çamaşırhane gezisini yaparken bu kadar çok detayın düşünülmüş olmasına şaşırıyoruz. Yörük köyü gezimiz ardından, Safranbolu turizmine katkıda bulunmak amacıyla Tokatlı Kanyonu üzerinde yerden 80 metre yükseklikte ve 11 metre genişliğinde yapılan Kristal Teras ( Cam Seyir Terası ) varıyoruz. (extra) Kristal Terastaki harika manzara sonrasında Öğle yemeğimiz için Safranbolu Tarihi çarşıya varıyoruz. Öğle yemeğimiz ve serbest zamanın ardından İlk durağımız Hıdırlık tepesi, bir dönem hıdrellez şenliklerinin de yapıldığı bu tepeden Tarihi Safranbolu Çarşısını, Hükümet Konağı'nın ve Saat Kulesi'nin bulunduğu Kale Mevki'ni  fotoğraflıyoruz.  Buradan hiç bir evin diğerinin görüşünü kısıtlamadığı ve ne kadar düzenli bir şekilde konumlandırıldığını görebileceksiniz. Safranbolu'nun ruhunu yansıtan sokaklardan geçerek Semerciler, Manifaturacılar, Demirciler, Bakırcılar Çarşıları'nı, arasında alışveriş yaparak dolaşıp, Kaymakamlar evi, Cinci Han ve Hamam, İzzet Mehmet Paşa Cami ve Köprülü Mehmet Paşa Cami'ni geziyoruz. Tarihi kentin meşhur İmren lokumcusun da lokuma dair bilgi alırken aynı zamanda lezzetli lokumlarından tatma ve alışveriş imkanı da buluyoruz. Safranbolu Gezimiz ardından İstanbul’a yola koyuluyoruz. Siz değerli misafirlerimiz ile buluştuğumuz noktalarda ayrılıp bir sonraki Concord Tur turunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Kahvaltı : Otelimiz Kahvaltı salonunda açık büfe.

Öğle yemeği:  Yöresel Set menü (Sebzeli Erişte Çorbası, Mevsim Salata, Yöresel Tabak (Dana Güveç, Etli Yaprak, Sarma, Su Böreği,) Safranlı Pilav, Safranlı Damla Sakızlı Sütlaç)(Ekstra)

Akşam yemeği: Dönüş yolunda dinlenme tesislerde (Ekstra)

 

 

Müzekent Safranbolu ve Abant

 

Ek Hizmetler, Özel İşletme Giriş Ücretleri için 70 TL. rezervasyon esnasında tahsil edilir. Müze Kart, Sarı Basın Kartı 7 - 17 yaş çocuk ve 65 yaş üstü misafirlerimiz kimlik ibraz etmek kaydı ile 50 TL ödemektedirler. 0 - 6 yaş çocuklardan müze ören ücretleri alınmaz. T.C kimliği (Kıbrıs Vatandaşları Dâhil) olmayan misafirlerden 100 TL müze ören ve rehberlik ücreti alınır. Acentemiz söz konusu bu bedelleri otobüslerde makbuz vermeden elden toplamak yerine diğer acentelerden farklı olarak rezervasyon sırasında fatura karşılığı tahsil etmekte ve bu bedelleri de taksitle ödeme kapsamına dâhil etmektedir. Turizm sigortası yasa tarafından mecburi kılınan kişileri değil satın alınan turu güvence altına almaktadır. Turda kullanılmayan hak ve hizmetler tur sonrası iade edilir.

 

 

Gezi Ücretine Dâhil Olan Hizmetler: Otellerde 1 gece yarım pansiyon konaklama, (1 sabah kahvaltısı, 1 akşam yemeği,) lüks otobüsler ile ulaşım hizmetleri, profesyonel rehberlik hizmetleri, yörelerde görülmesi ve keşfedilmesi gerekli olan önemli tüm yapıtlar, doğal ve kültürel varlıklar, ören yerleri,  otobüsümüzde gidiş günü kahvaltı seti, program süresince sınırsız çay, kahve, meşrubat çeşitleri ikramı, yöresel gösteri ve eğlenceler, ayrıca sürpriz ikramlar ve hediyeler.

 

Gezi Ücretine Dâhil Olmayan Hizmetler: Tüm Öğlen Yemekleri, Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler, Tüm Özel Harcamalar, Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar, Müze Ören Yeri Girişleri, Otelde yapılan harcamalar,

 

 

Önemli Notlar: Rehberimiz yol, hava veya olağanüstü koşullara göre programda değişiklik yapma inisiyatifine sahiptir. Rezervasyon sırasında koltuk garantisi ya da sözü verilemez. Yürüyüşe uygun giysi, ayakkabı, şemsiye, el feneri, görüntü cihazları, yedek pil ve film bulundurunuz. Oteller benzer kategorilerde farklı otellerle değiştirilebilir.

 

Otobüsler: Mercedes Travego & Tourismo araçlar ile turlarımız gerçekleştirilmektedir. Yeterli kişi sayısı sağlanamayan turlarımızda 27 kişilik Midibus veya kişi sayısına göre minibüsler ile turlarımız gerçekleştirilmektedir.

 

Öğlen Yemeği Detayları: Bölgelerde Yöresel Yemekler sunan Restaurantlarda Serbest Öğlen Yemeği

 

 

 

Bu sirküler Bahar 2017 Döneminde geçerlidir. Bir sonraki sirküler bu sirküleri geçersiz kılar.  16.01.2017 C.H.A.

 

 

Safranbolu Amasra Turu, Concord Tur tarafından özel olarak hazırlanmıştır. Programın kopyalanması, yayınlanması yasaktır. Tüm hakları Concord Tur’a aittir. Turizm sektöründe oluşturulan kopyalarından Concord Tur sorumlu tutulamaz. Kopyalanan Tur Programlarının tespiti durumunda hukuki işlem yapılacaktır. Tur programımız, 4077 numaralı tüketici kanununa uygun olarak hazırlanmıştır.

 

Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Konu
Arama Zamanı
Mesaj
 

 
0212 347 49 49
 
info@concordtur.com
TOPLAM