Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap
 Turu Turu Turu Turu Turu

İznik • Yeşil Türbe • Cini Atölyeleri •  Tophane • Bursa • Ulu Cami • Yeşil Türbe • Yeşil Cami • Emir Sultan Cami •   Cumalıkızık • Cin Deliği • Etnoğrafya Müzesi • Uludağ  

 

 

1.Gün / Cumartesi: İstanbul •  İznik • Yeşil türbe • Tophane • Bursa • Ulu Cami • Yeşil Türbe •  Cumalıkızık

 

07:00 Merter İspark Otoparkı (Merter Ulusoy Yanı) - 07:30 Beşiktaş Yıldız Camii Önü - 08:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı - 09:15 İzmit Asya Otel karşısından siz saygıdeğer konuklarımızı aldıktan sonra İzmit - Adapazarı - Bolu - Karabük güzergâhını takip eden karayolundan sınırsız Concord Tur ikramlarıyla İznik'e doğru hareket ediyoruz. Her avuç toprağı binlerce yıldır farklı kültür kalıntıları ile sentezlenen yüzyıllar boyu tarih sayfalarının başköşelerinde yer almış, tarihte üç kez başkent olarak kullanılmış İznik'e geldiğimizde kenti tümüyle çevreleyen İznik Surları’nı görüp, Senatüs(Bizans Sarayı), Gymnasium, Ayasofya Kilise Camii, İstanbul Kapısı, i ve İznik Çinileri ile ünlü Yeşil Camii, Lefke Kapısı, Nilüfer Hatun İmareti (İznik Müzesi) gezilerimizi yapıyoruz. İznik’in meşhur Çini Atölyelerini ve Pişmaniye Atölyelerinde yapacağımız gezinin ardından Bursa’ya doğru yol alıyoruz. Bursa’da ilk durağımız eski Bursa Kalesi’nin de bulunduğu Tophane bölgesi. Bursa’yı panoramik fotoğrafını görebileceğimiz hem Osmanlı devletinin kurucuları Osman Gazi ve babası Orhan Gazi’nin mezarını ziyaret edip, Bursa saat kulesi hakkında bilgi alıyoruz. Tophane semtindeki gezimizin ardından Osmanlı Devletinin kuruluşta inşa ettiği en büyük cami olan Ulu Cami’ne geçiyoruz. Ulu cami sadece yapısı ile değil onu büyük kılan hikayeleri, efsaneleri ve içerisindeki hat sanatları ile de bizi büyülüyor. Ulu Cami gezimizin ardından p Yeşil Türbe ve Yeşil Cami’ne geçiyoruz, bir yandan rehberimizin anlatımlarını dinlerken bir yandan Bursa Kestane şekeri’nin tadına bakıyoruz. Gezimizin ardından Yıldırım Beyazıd’ın da damadı olan Emir Sultanın daKabrinin bulunduğu Emir Sultan Cami’ne geçiyoruz. Cami gezimizin hemen ardından Türk sanat Müziğinin ölümsüz sanatçısı Zeki Müren’in mezarını’ da ziyaret edip akşam çayımızı içmek için 700 yıllık bir geçmişi olan müze/köy Cumalıkızık' a geliyoruz. Kızık köylerinden en güzeli olan Cumalı Kızık’ı gezmeye başlıyoruz. Etnoğrafya müzesi, Cin Deliği, Tarihi Osmanlı Cami, ve Kınalı Kar Dizisinin çekildiği meşhur Kınalı Kar Konağı gezeceğimiz başlıca yerlerimiz arasında. Köy meydanında vereceğimiz serbest alış veriş molasından sonrasında Akşam yemeği ve konaklama için termal otelimize geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz termal havuzları kullanabilirler. Dileyen konuklarımızla ise Bursa'nın gece hayatına katılıyoruz.(ekstra)

Kahvaltı: Lunch Box: (Sandwich,, M.Suyu, Şeker, Kek,) (Otobüste İkram olarak dağıtılacaktır.)

Öğle yemeği:  İskender menü(İskender tatlı meşrubat)(Ekstra)

Akşam yemeği: Set menü (çorba, ana yemek, salata, tatlı, su)

 

2. Gün / Pazar: Uludağ • İstanbul

 

Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası Uludağ’a hareket ediyoruz. Uludağ Oteller 1. Bölgesine  vardığımızda vereceğimiz serbest zaman sırasında kayak yapabilir veya Uludağ’ın bembeyaz örtüsü manzarası ile çaylarınızı yudumlayabilirsiniz. Serbest zaman sonrasında İstanbul’a yola koyuluyoruz. Siz değerli misafirlerimiz ile buluştuğumuz noktalarda ayrılıp bir sonraki Concord Tur turunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Kahvaltı : Otelimiz Kahvaltı salonunda açık büfe.

Öğle yemeği:  Uludağ’da Sucuk ekmek(extra)

Akşam yemeği: Dönüş yolunda dinlenme tesislerde (Ekstra)

 

 

OSMANLININ BAŞKENTİ BURSA

 

Ek Hizmetler, Özel İşletme Giriş Ücretleri için 65 TL. rezervasyon esnasında tahsil edilir. Müze Kart, Sarı Basın Kartı 7 - 17 yaş çocuk ve 65 yaş üstü misafirlerimiz kimlik ibraz etmek kaydı ile 50 TL ödemektedirler. 0 - 6 yaş çocuklardan müze ören ücretleri alınmaz. T.C kimliği (Kıbrıs Vatandaşları Dâhil) olmayan misafirlerden 150 TL müze ören ve rehberlik ücreti alınır. Acentemiz söz konusu bu bedelleri otobüslerde makbuz vermeden elden toplamak yerine diğer acentelerden farklı olarak rezervasyon sırasında fatura karşılığı tahsil etmekte ve bu bedelleri de taksitle ödeme kapsamına dâhil etmektedir. Turizm sigortası yasa tarafından mecburi kılınan kişileri değil satın alınan turu güvence altına almaktadır. Turda kullanılmayan hak ve hizmetler tur sonrası iade edilir.

 

 

Gezi Ücretine Dâhil Olan Hizmetler: Otellerde 1 gece yarım pansiyon konaklama, (1 sabah kahvaltısı, 1 akşam yemeği,) lüks otobüsler ile ulaşım hizmetleri, profesyonel rehberlik hizmetleri, yörelerde görülmesi ve keşfedilmesi gerekli olan önemli tüm yapıtlar, doğal ve kültürel varlıklar, ören yerleri,  otobüsümüzde gidiş günü kahvaltı seti, program süresince sınırsız çay, kahve, meşrubat çeşitleri ikramı, yöresel gösteri ve eğlenceler, ayrıca sürpriz ikramlar ve hediyeler.

 

Gezi Ücretine Dâhil Olmayan Hizmetler: Tüm Öğlen Yemekleri, Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler, Tüm Özel Harcamalar, Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar, Müze Ören Yeri Girişleri, Otelde yapılan harcamalar,

 

 

Önemli Notlar: Rehberimiz yol, hava veya olağanüstü koşullara göre programda değişiklik yapma inisiyatifine sahiptir. Rezervasyon sırasında koltuk garantisi ya da sözü verilemez. Yürüyüşe uygun giysi, ayakkabı, şemsiye, el feneri, görüntü cihazları, yedek pil ve film bulundurunuz. Oteller benzer kategorilerde farklı otellerle değiştirilebilir.

 

Otobüsler: Mercedes Travego & Tourismo araçlar ile turlarımız gerçekleştirilmektedir. Yeterli kişi sayısı sağlanamayan turlarımızda 27 kişilik Midibus veya kişi sayısına göre minibüsler ile turlarımız gerçekleştirilmektedir.

 

Öğlen Yemeği Detayları: Bölgelerde Yöresel Yemekler sunan Restaurantlarda Serbest Öğlen Yemeği

 

 

Bu sirküler Bahar 2017 Döneminde geçerlidir. Bir sonraki sirküler bu sirküleri geçersiz kılar.  16.01.2017 C.H.A.

 

 

Bursa Uludağ Turu, Concord Tur tarafından özel olarak hazırlanmıştır. Programın kopyalanması, yayınlanması yasaktır. Tüm hakları Concord Tur’a aittir. Turizm sektöründe oluşturulan kopyalarından Concord Tur sorumlu tutulamaz. Kopyalanan Tur Programlarının tespiti durumunda hukuki işlem yapılacaktır. Tur programımız, 4077 numaralı tüketici kanununa uygun olarak hazırlanmıştır.

 

Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Konu
Arama Zamanı
Mesaj
 

 
0212 347 49 49
 
info@concordtur.com
TOPLAM