Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap
 Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu

Taraklı • Göynük • Zafer Kulesi • Çubuk Gölü • Sünnet Göl • Mudurnu • Abant Gölü • Cennet Gölü • Sapanca Gölü

 

1.Gün / Cumartesi: İstanbul • Sapanca •  Abant • Cennet Göl

 

07:00 Merter İspark Otoparkı (Merter Ulusoy Yanı) - 07:30 Beşiktaş Yıldız Camii Önü - 08:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı - 09:15 İzmit Asya Otel karşısından siz saygıdeğer konuklarımızı aldıktan sonra  sınırsız Concord Tur ikramlarıyla hareket edeceğiz. Yolculuğumuz esnasında Rehberimizin doyurucu bilgileri, yardımcı rehberimizin sınırsız servis anlayışı ve deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız. İlk durağımız bir dönem İzmit körfezi’nin bir parçası iken Kartepe’den gelen heyelanlar sebebi ile göl haline gelmiş Sapanca Gölü. Sapanca Gölü kıyısında vereceğimiz serbest zaman sırasında göl kıyısında yürüyebilir, göl üzerinde deniz bisikletine binebilir veya göl etrafındaki kafelerde çayınızı yudumlayabilirsiniz. Sapanca Gölü gezimiz ardından Adapazarı – Düzce otoyolundan yolculuğumuza devam edip,  her mevsim başka güzel olan Abant GölüMilli Parkına varıyoruz. Abant Gölü etrafında yapacağımız gezinti sonrasında içinde Abant ve çevresinde yaşamış birçok hayvanın doldurulmuş heykelleri bulunan Abant Doğal Yaşam Müzesini geziyoruz. Müze gezimiz sonrasında öğle yemeğimiz için mangal partisi yapıyoruz (ekstra). Vereceğimiz serbest zaman sırasında dileyen misafirlerimiz faytona veya ata binebilir, bölgede bulunan yöresel eşyalardan satın alabilirsiniz. Abant gezimiz sonrasında adı gibi Cennet Göl olan Gölcük Tabiat Parkı’na hareket ediyoruz. Gölcük Gölünde geçireceğimiz keyifli zaman sonrasında otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Sabah kahvaltısı: Lunch Box: (Sandwich, Meyve Suyu, Şeker, Kek,) (Otobüste İkram olarak dağıtılacaktır.)

Öğle yemeği: Abant’ta Mangal partisi (Ekmek arası Sucuk, Köfte, Tavuk, ve Meşrubat, Çay)(ekstra)

Akşam yemeği: Set menü (çorba, ana yemek, salata, tatlı, su) (Otelde)

 

2.Gün - Cumartesi: Mudurnu • Çubuk Gölü • Sünnet Gölü • Göynük • Taraklı

 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında gezimize tarihi ve Osmanlı döneminden kalma eserleri kadar tavuk çiftlikleriyle de nam salmış Mudurnu’ya varıyoruz. Geçmişten gelen ahilik kültürünün halen devam ettiği tipik bir Türk kasabası olan ve ipekyolu üzerinde bulundan Mudurnu’yu gezmeye başlıyoruz. Yıldırım Beyazıt Külliyesi  (Cami / Medrese / Tekke / Zaviye / İmarethane ve Hamamdan müteşekkil ),Kanuni Sultan Süleyman Camii, Armutçular Konağı, Keyvanlar Konağı gezilerimizin ardından cennet güzelliklere sahip Sünnet Gölü’nü tanıyoruz. Sünnet Gölü gezimizin ardından güzergâhımız üzerinde yer alan ve kaynak suları ile ünlü Kayabaşı Tepesinden inen heyelanla deniz seviyesinden 1150 m yükseklikte oluşmuş Çubuk Gölü’ne varıyoruz. Çubuk Gölü’nde fotoğraf molası verdikten sonra yine tarihi bir beldemiz olan Göynük’e ulaşıyoruz. Bölgeye gelen ilk Türklerin yerleştiği, Fatih Sultan Mehmet’in Hocası olan ve Pasteur’dan 400 sene önce mikrobu ilk bulan Akşemsettin’in memleketi Göynük’te Akşemsettin Türbesi, GaziSüleyman Paşa Camii, Romalılar döneminden beri kullanılan hamam ve 1923–24 yılları arasında İstiklal Zaferimizin anısına yapılmış 1960’da tekrardan restore edilmiş Zafer Kulesine çıkıp Göynük’ü kuşbakışı fotoğraflama imkânı buluyoruz Yörenin ünlü atom kuru fasulyelerinin de yer aldığı alışveriş molamızdan sonra yolumuza devam ediyoruz. Simdi ki durağımız Sinema filmlerine ve reklamlara konu olan Taraklı’ya varıyoruz. Mümkünlü Kasabası olarak tanıdığımız Taraklıda Kurşunlu Cami olarak ta bilinen Yunus Paşa Cami, Yunus Paşa Hamamı, Fenerli Evi, TarihiTaraklı Sokaklarını gezerek rehberimizden bilgiler alıyoruz. Taraklı Taş Mektepte vereceğimiz serbest alışveriş molasından sonra, dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Tem yolundan İstanbul’a ulaşıp siz misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyor ve yeni turlarımızda sizleri tekrar aramızda görmek umuduyla vedalaşıyoruz.

Kahvaltı : Otelimiz Kahvaltı salonunda açık büfe.

Öğle yemeği:  Yöresel Set menü (Buğday Çorbası, Etli yaprak sarma, Keşkli ve Cevizli Erişte, Bombay Fasulye )(Ekstra)

Akşam yemeği: Dönüş yolunda dinlenme tesislerde (Ekstra)

 

Rekabet uğruna mükemmeliyet ve güvenlikten ödün vermeyen acentemiz, bazı firmaların rekabet amacı ile fiyatlarını düşük göstermelerinden dolayı ekstra bir talepte bulunmaya yöneltmektedir. Ek Hizmetler ve Özel İşletme Giriş Ücretleri için 0 TL. rezervasyon esnasında tahsil edilir. Müze Kart, Sarı Basın Kartı 7 - 17 yaş çocuk ve 65 yaş üstü misafirlerimiz kimlik ibraz etmek kaydı ile 0 tl ödemektedirler. 0 - 6 yaş çocuklardan müze ören ücretleri alınmaz. T.C kimliği (Kıbrıs Vatandaşları Dâhil) olmayan misafirlerden 0 tl müze ören ve rehberlik ücreti alınır. Acentemiz söz konusu bu bedelleri otobüslerde makbuz vermeden elden toplamak yerine diğer acentelerden farklı olarak rezervasyon sırasında fatura karşılığı tahsil etmekte ve bu bedelleri de taksitle ödeme kapsamına dâhil etmektedir. Turizm sigortası yasa tarafından mecburi kılınan kişileri değil satın alınan turu güvence altına almaktadır. Turda kullanılmayan hak ve hizmetler tur sonrası iade edilir.

 

Mudurnu Göynük Turu Detayı: Beypazarı Turu esnasında İpekyolu üzerinde bulunan tarihi kasabalarımızı derinlemesine tanıma imkânı bulacaksınız. Safranbolu Evlerini ve sokaklarını anımsatan bu tarihi kasabalarımızda bulunan Tarihi Konakları ve Tarihi Sokakları arasında yapacağımız geziler sizleri geçmişe götürecek. Mudurnu Göynük Turu gezimizde bölgenin coğrafyasını, sosyo ekonomik yapısını, yöresel lezzetlerini, el sanatlarını, Tarihi ve Doğal güzelliklerini keşfedeceğiz. Mudurnu Göynük Turu esnasında karşılaşacağınız manzaralar ve doğal güzellikler karşısında elinizden fotoğraf makinenizi bırakamayacaksınız. Mudurnu Göynük Turu esnasında ziyaret edeceğimiz Sünnet Göl, Cennet Göl ve Abant Gölü çevresine yapacağımız geziler uzun yıllar hafızalarınızdan silinemeyecek ve en kısa zamanda bu şirin kasabalarımızı tekrar ziyaret etmek isteyeceksiniz…

 

Gezi Ücretine Dâhil Olan Hizmetler

Otellerde 1 gece yarım pansiyon konaklama, 1 sabah kahvaltısı, 1 akşam yemeği, lüks otobüsler ile ulaşım hizmetleri, yörelerde görülmesi ve keşfedilmesi gerekli olan önemli tüm yapıtlar, doğal ve kültürel varlıklar, ören yerleri,  otobüsümüzde gidiş günü kahvaltı seti, program süresince sınırsız çay, kahve, meşrubat çeşitleri ikramı, yöresel gösteri ve eğlenceler, ayrıca sürpriz ikramlar ve hediyeler.

 

Gezi Ücretine Dâhil Olmayan Hizmetler

Tüm Öğlen Yemekleri, Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler, Tüm Özel Harcamalar, Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
Müze Ören Yeri Girişleri

 

Önemli Notlar

Rehberimiz yol, hava veya olağanüstü koşullara göre programda değişiklik yapma inisiyatifine sahiptir. Rezervasyon sırasında koltuk garantisi ya da sözü verilemez. Yürüyüşe uygun giysi, ayakkabı, şemsiye, el feneri, görüntü cihazları, yedek pil ve film bulundurunuz. Oteller benzer kategorilerde farklı otellerle değiştirilebilir.

 

Otobüsler

Mercedes Travego & Tourismo araçlar ile turlarımız gerçekleştirilmektedir. Yeterli kişi sayısı sağlanamayan turlarımızda 27 kişilik Midibus veya kişi sayısına göre minibüsler ile turlarımız gerçekleştirilmektedir.

 

Öğlen Yemeği Detayları

Bölgelerde Yöresel Yemekler sunan Restaurantlarda Serbest Öğlen Yemeği

Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Konu
Arama Zamanı
Mesaj
 

 
0212 347 49 49
 
info@concordtur.com
TOPLAM