Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap
 Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu

 

1.Gün        İstanbul  Adana  Hatay    

1,5 saatlik uçak  yolculuğun ardından bizi alanda bekleyen otobüsümüze binip önce 1. Yüzyılda dünyanın en büyük 4. Şehri olan Antakya'ya yöneliyoruz ve yolda birbirimizle tanışıyoruz. Şehrimize vardığımızda otelimize varıp doğruca odalarımıza yerleşiyoruz. Bir süre dinlendikten sonra Amik Ovasına hakim ve şehri ikiye bölen Asi Nehrinin geçtiği Mezopotamya'nın komşusu olan ve birçok farklı kültürü ve dini tarih boyunca içinde barındıran bu şehrimizde ilk olarak Zeugma müzesinin açılışı nedeniyle dünyada 3. sıraya düşen Mozaik Müzesini ziyaret ediyor ve gördüklerimizin halı mı yoksa mozaik mi olduğunu zor ayırt ediyoruz. Daha sonra damak tadı konusunda rakipsiz olan bu şehrimizde yemek için serbest bir süre veriyoruz. Bu süre'yi Sultan Sofrası'nda değerlendirmenizi ve yaprak sarma, semirsek, katıklı ekmek, aşur ve oruk çeşitlerini tatmanızı öneririz. Yemek sonrası doğruca şehre geri dönüp Hristiyanlığın ilk görüldüğü yer olduğu iddiasını doğrulayan ünlü St. Pierre Kilisesi'ni ziyaret ediyor daha sonra otelimize yerleşiyoruz. Antakya'nın ünlü mesire yeri Harbiye’de akşam yemeğimizi yörenin inanılmaz zenginlikteki kekik salatasından humus'a envai çeşit yiyeceklerini; sunulduğu bir restoran'da yiyecek ve burada tadına varacağımız künefe'den sonra şimdiye kadar yediklerimizin künefe olmadığını anlayacağız (ekstra). Yemekten sonra otelimize dönüp odalarımıza çekiliyoruz.

2.Gün        Antakya   Samandağ  

Kahvaltı sonrası hareketle plaj çantalarımızı da yanımıza alarak Suriye sınırımız da yer alan Samandağı sayfiye yöresine hareket ediyoruz. Yol güzergâhımız üzerinde Türkiye’nin tek Ermeni köyü olan Vakıflar köyüne varıyoruz. Antakya’nın okur-yazar oranın en yüksek olduğu köydür burası burada köyün Ermeni Kilisesini gezdikten sonra köy meydanın da vereceğimiz serbest zaman sonrası Samandağı sayfiye yöresine varıyoruz. Dileyen konuklarımız burada denize girebilirler. Daha sonra Asi Nehri’nin denize döküldüğü yer olan Çevlik Sahiline geliyoruz. Denizden 479 m. yükseklikteki Samandağ'ın en yüksek tepesinde M.S. V. yy 'da Terki Dünya Tarikatı'nın merkezi olarak bilinen ve Hıristiyanlık dünyasının her yanından ziyaret edilen St. Simon Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Bu arada Samandağ ve Çevlik plajlarını öte yandan kıvrım kıvrım ilerleyen Asi Nehrini izliyoruz. Çevlik Plajında yemek ve plaj molası verdikten sonra Helenistik dönemde Antakya'nın Akdeniz'e açılan çok önemli bir liman kenti olan Seleucia Pieria Antik Kenti’nin kalıntılarını, M.S. I. yüzyılda Roma İmparatoru Vespasianus tarafından yaptırılan ve dünyanın insanlık yapımı bir mühendislik harikası olan 1330 metre uzunluğundaki Titus-Vespasianus Tünelini geziyoruz. Tünelin yakınında Roma döneminde yapılan kalker taşa oyulmuş 12 kaya mezarı içerisinde en genişi ve en ünlüsü olan Beşikli Mağara adıyla anılan mezarın bulunduğu mağarayı gezdikten sonra Hızır Aleyhisselam’ın mezarının yer aldığı düşünülen Şırdır’ı ziyaret ediyoruz. ünlü mesire yeri olan Harbiye’ye varıyoruz. Buradaki ünlü şelalelerin kıyısında vereceğimiz çay molasının ve ipekçilerde vereceğimiz serbest zaman sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde topluca aldıktan sonra dileyen konuklarımızla Antakya gecelerini keşfe çıkıyoruz.

3.Gün        Antakya     Arsuz     Tarsus      Adana      İstanbul   

Kahvaltı sonrası otelden hareketle şehir merkezine gelip, yürüyerek şehrin parkını daracık sokaklarını, Camilerini, Katolik Kilisesini, Sinagog'unu,   Habib Neccar Camii'ni gezdikten sonra Antakya’nın ünlü mesire yeri olan Arsuz’a gidiyoruz burada balık restaurantlarında vereceğimiz yemek ve deniz molasının ardından Büyük İskenderun kendi adını verdiği İskenderun’a gelip sahilde aracımızla tur atıktan sonra eski yoldan devam ederek Palasta bulunan Mimar Sinan’ın kalfalık eseri olan Sokullu Mehmet paşa Külliyesini varıyoruz. Burada Kapalıçarşı, Hamam, Kervansaray, Güvenlik Kalesi Sarı selim tarafından yapılmış olan Medrese ve Cami gezilerimizden sonra Çukurova’nın güvenliği için yapılan Toprak Kaleyi de görerek Tarsus'a geliyoruz. Kahvelerimizi Tarsus Şelalesi'nde içiyor bu ilçemizi özellikle taş ve ahşap karışımı Osmanlı Evleri'ni tanıdıktan sonra Müslümanların ve Hıristiyanların kutsal saydıkları Yedi Uyurlar Mağarası'nı ziyaret ediyoruz. Şimdi İstanbul'a dönüş için Adana'ya geliyoruz. Şehri kısaca gezip bir süre alışveriş molası veriyor ardından akşam çayımızı keyifli bir ortamda içmek amacıyla Seyhan Baraj Gölü'ne geliyoruz. Bu molamızın ardından Adana'ya dönüp şehrin en ünlü kebapçılarından Yüzevler Kebapçısında siz konuklarımıza gerçek bir Adana kebabı ziyafeti sunuyoruz. Daha sonra Adana Havaalanına gelerek Pegassus Airlines’ın H9–127 sefer sayılı 19:20 Adana / İstanbul uçağı ile İstanbul’a uçuyoruz. Sabiha Gökçen Havaalanına vardığımızda Doğu Akdeniz coğrafyasını bizlerle tanıyan siz kültürsever konuklarımızla bir başka Concordtur turunda tekrar görüşebilmek umuduyla vedalaşıyoruz. Transfer aracımız siz saygıdeğer konuklarımızı başlangıçta aldığı noktalara bırakmak üzere havaalanı çıkışında bekliyor…

Açıklanan seyahat ücretlerinden hariç olmak üzere tarafınızdan ödenmesi gerekli olan bedellere ilişkin bilgiler;

Bilindiği gibi müze ve ören yeri giriş ücretleri; öğrenci, öğretmen ve emekliler için farklı olarak uygulanmaktadır. Dolayısıyla bu ücretler tur bedeline yansıtılmamakta ve konuklarımızın statülerine göre ödeme yapmaları uygun görülmektedir. Turlarımıza katılan konuklarımız bahşişlerini genellikle ön planda görülen kişilere vermektedir. Ancak bizlere hizmeti geçen fakat geri planda kalan personel göz ardı edilmektedir. Bu nedenle acentemiz kendi bahşiş bütçesinden ayrı olarak ortada görünmeyen bu personele de dağıtılmak üzere konuklarımızdan bir miktar bahşiş payı tahsil etmektedir. Buna karşın konuklarımızın dilemedikleri takdirde ayrıca bahşiş ödemelerine gerek kalmamaktadır. Bazı turlarda ise mutlaka izlenmesi gereken gösteri ve eğlencelere ya da ünlü restoranlara programlarımızda yer veriyor ve bunun ücretlerini konuklarımızdan talep ediyoruz. Zira rakip firmalar bu gibi organizasyonlara programlarında yer vermemekte böylece fiyatlarını düşük ilan etmektedirler. Acentemiz söz konusu bu bedelleri otobüslerde tahsil etmek yerine diğer acentelerden farklı olarak rezervasyon sırasında fatura karşılığı tahsil etmekte ve bu bedelleri de taksitle ödeme kapsamına dâhil etmektedir.

REN YERİ VE MÜZE GİRİŞ ÜCRETLERİ + ARA TRANSFER ARAÇLARI + MİNİBÜS ÜCRETLERİ + BAHŞİŞLER İÇİN

 60 YTL.  ( 65 YAS ÜSTÜ, ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLER İÇİN 40 YTL. )   REZERVASYON ESNASINDA AYRICA TAHSİL EDİLİR.

Gezi Ücretine Dâhil Olan Hizmetler     

 Otellerde 2 gece yarım pansiyon konaklama

Ulaşım hizmetleri,

Yörelerde görülmesi ve keşfedilmesi gerekli olan önemli tüm yapıtlar, doğal ve kültürel varlıklar, ören yerleri, 

Otobüsümüzde program süresince sınırsız çay, kahve, meşrubat çeşitleri ikramı,

Yöresel gösteri ve eğlenceler,

Ayrıca sürpriz ikramlar ve hediyeler,

Uzman rehberlik hizmetleri ve tatil sigortası.

 

Önemli Notlar

 • Rehberimiz yol, hava veya olağanüstü koşullara göre programda değişiklik yapma insiyatifine sahiptir.

 • Programda belirtilen oteller aynı konum ve aynı standartlar gözetilmek suretiyle değiştirilebilir.

 • Hava koşullarına ve yürüyüşe uygun giysi, ayakkabı, şemsiye, el feneri, görüntü cihazları, yedek pil ve film bulundurulmasını hatırlatırız.

Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Konu
Arama Zamanı
Mesaj
 

 
0212 347 49 49
 
info@concordtur.com
TOPLAM