Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap
 Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu

 

Yağmur ile Rüzgârın el ele vererek yazdığı bir şiir’dir Kapadokya

Nevşehir • Ürgüp • Göreme Açık Hava Müzesi • Paşabağ • Derinkuyu Yer Altı Şehri  • Aşk Vadisi Çavuşin • Uçhisar • Avanos • Sinassos • Dervent • Narlı Göl • Tuz Gölü Hacı Bektaş • Çilehane • Zelve Deliklitaş • Ihlara Vadisi •  

 

 

1.Gün / 18 Mayıs Perşembe : İzmir • Nevşehir

 

Değerli misafirlerimiz, sizleri 20.30 Karşıyaka Yunuslar Önü 21.00 Konak Büyükşehir Belediyesi Karşısı Otobüs Durakları 21.30 Bornova Ege Üniversitesi Kampüsü Önünden, siz değerli misafirlerimizle hareket edip CONCORD TUR  ikramlarıyla Nevşehir’e doğru hareket edeceğiz. Toplam 770 km. normal hava ve yol koşullarında 9 saat sürecek olan yolculuğumuz esnasında rehberimizin animasyonları, yardımcı rehberimizin sınırsız servis anlayışı ve 20 yılı aşkın deneyimleri ile kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız.

 

2.Gün / 19 Mayıs Cuma : Göreme Müzesi • Aşk Vadisi • Çavuşin • Paşabağ • Dervent Vadisi • Zelve • Avanos

 

Yolda alınan serbest sabah kahvaltısının ardından 1231 yılında Alaaddin Keykubat zamanında başlanmış, oğlu Keyhüsrev zamanında yapılan Ağzıkarahan Kervansaray’ı, Tepesi Delikhan ve Alaylı hanı gördükten sonra otelimize varıyoruz. Odalarımıza yerleşip bir süre dinlendikten sonra otelimizden ayrılarak Kapadokya gezimize başlıyoruz. Gezimize 20 civarında Kilise ve mezar odalarının bulunduğu Göreme Açık Hava Müzesini geziyoruz. Daha sonra doyumsuz peri bacaları manzarası ile Paşabağı’nın (Rahipler Vadisi) ardından öğle yemeğimizi yöreye özgü otantik bir restoranda alıyoruz.(ekstra) Sonra Çavuşin ve Aşk Vadisi’ni geziyoruz. Dervent vadisinde fotoğraf molası veriyor ardından Kapadokya vadisini sarıp sarmalayan Kızılırmak kenarında yer alan Zelve, Çavuşin ve Avanos' a yöneliyoruz.  "Kör bile bilir Avanos' un yolunu çanak çömlek kırığından" deyişinin doğruluğunu kanıtlarcasına Çanak-Çömlek Atölyelerini ziyaret ediyor ve ustaların gösterilerini izleyip alış-veriş yapıyoruz. Kızıl vadide güneşin batışını seyrettikten sonra otelimize geri dönüyoruz.

 

3.Gün /20 Mayıs Cumartesi: Sinassos - Ürgüp • Uçhisar Kalesi • Hacı Bektaş-i Veli Kompleksi • Çilehane • Ozanlar Anıtı

 

Ekstra Balon Turu (100 €). (Sabah saat 5 civarı, araçlarımız siz saygıdeğer konuklarımız otelimizden alarak kalkış alanına getirir. Balonlar yerde uçuşa hazırlanırken, konuklarımız açık büfe hafif bir kahvaltı yaparlar. Kısa süren bir hazırlıktan sonra balonlar gündoğumuna yakın uçuşa başlarlar. Uçuş yaklaşık 1 saat sürer. Uçuş süresince Balonumuz ile yaklaşık 1000 feet lik yüksekliğe çıkarak konuklarımıza güneş doğuşunu, vadi içlerine girerek peri bacalarını ve vadi manzaralarını seyretme ve fotoğraf çekme ve video kaydı imkânı veriyoruz. Uçuş sonunda konuklarımız için şampanyalı bir kutlama yapıyoruz. Ayrıca uçuş hatırası olarak uçuş sertifikası ve balon şapkası verilecektir. Tüm balon uçuş macerası yaklaşık 3 saat sürmekte olup, saat sabah 8 civarında konuklarımız tekrar kendi araçlarımızla konakladıkları otellerine bırakılacaktır.) Kahvaltı sonrası hareketle bölgedeki dört büyük vadiye (Dervent, Avcılar, Uzundere, Kılıçlar) hâkim Uçhisar Kalesi'ne varıyoruz. Rehberimizden yöreyle ilgili bilgileri alıp, bölgeyi görüntülüyor ve yöreye has Onyx Taş atölyelerini geziyoruz. Şimdi ilk durağımız Sinassos'a (Mustafa Paşa) geliyoruz. 19.yüzyıl sonları ve 20.yüzyıl başlarına tarihlenen eski Rum evleri ile oldukça zengin taş işçiliği arz eden Sinassos'da gezinti yapıp bu şirin yöreden ayrılıp bölgenin en gelişmiş ve turistik ilçesi olan gizemli Ürgüp'e gelip Asmalı Konağı tanıyoruz. Burada öğle yemeği molamızı veriyor sonra Temenni Tepesi’ne çıkıp Ürgüp’ü kuşbakışı görme imkânı buluyoruz. Şarap Mahzenlerinde şarabın oluşumundaki evreleri dinleyip mahzenlerini gezdikten sonra anne, baba, çocuk diye adlandırılan Ürgüp'ün simgesi haline gelmiş üç güzeller peri bacalarını görüp fotoğraf molası verdikten sonra Hacı Bektaş’a hareket ediyoruz. Hacı Bektaş-i Veli Türbesini, Balım Sultan Türbesini, Nadar Avlusunu, Üçler Çeşmesini, Dergâh Avlusunu, Aslanlı Çeşme’yi, Hazret Avlusunu, Altılar Kapısını, Hasbahçe’yi, Çilehane’yi ve Kırklar Meydanı’nı ziyareti sonrası Deliklitaş’a varıyoruz halk arasında bu delikten geçenlerin günahlarından arındığı yönünde bir inanç da vardır. Zemzem çeşmesi, Hacı Bektaş-i Veli Anıtı, Yunus Emre Anıtı ve Ozanlar Anıtı ile 5000 kişilik tiyatroyu gezerek otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği sonrasında, kayalara oyulmuş otantik restoranlardan birinde yöresel Türk Gecesi eğlencelerine katılıyoruz (ekstra).

 

 4.Gün / 21 Mayıs Pazar: Derinkuyu Yeraltı Şehri •  Narlıgöl Krater Gölü • Ihlara Vadisi • Tuz Gölü • İzmir

 

Kahvaltı sonrası bagajlarımızı otobüsümüze yerleştirip otelimizden ayrılıyoruz. Sonra Derinkuyu veya (Kaymaklı) yeraltı şehrine varıp, bu dehlizleri inceliyoruz. Derinkuyu'dan ayrılıp Güzelyurt yolu üzerinden Narlıgöl Krater Gölünde fotoğraf molası veriyoruz.  Mumyalar Vadisi diye bilinen Ihlara Vadisi'ne varıyoruz. Jeomorfolojik özelliklerinden dolayı keşiş ve rahipler için uygun bir inziva ve ibadet yeri, Savaş ve istila gibi olağanüstü zamanlarda ise gizlenme ve korunma yeri Vadi içerisindeki bulunan Ağaçaltı, Pürenliseki, Kokar, Yılanlı ve Kırkdamaltı Kiliselerini ziyaret ettikten ve vadinin güzelliklerini yaşadıktan sonra dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yol güzergâhımız üzerinde bulunan Tuz Gölü’nde vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında Ankara / Bolu Dönüş yolculuğumuzda da rehberimizin animasyonları, yardımcı rehberimizin sınırsız servis anlayışı ve 20 yılı aşkın deneyimleri ile kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız. İzmir’e ulaştığımızda değerli misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakırken siz keyifle keşfetmek isteyen ve yetinmeyen gezginlere sıradan programlarla tanınmaz hale getirilmiş Kapadokya'yı derinlemesine tanıtmış olmanın keyfi ile ve yeni turlarımızda tekrar görüşmek umuduyla birbirimize veda ediyoruz.

 

 

Kapadokya Turu Detayı:

Kapadokya bölgesi, başta Nevşehir olmak üzere Kırşehir, Niğde, Aksaray ve Kayseri illerine yayılmış bir bölgedir. Kapadokya bölgesi, doğa ve tarihin bütünleştiği bir yerdir. Coğrafi olaylar Peribacalarını oluştururken, tarihi süreçte, insanlar da bu peribacalarının içlerine ev, kilise oymuş, bunları fresklerle süsleyerek, binlerce yıllık medeniyetlerin izlerini günümüze taşımıştır. İnsan yerleşimlerinin Paleolitik döneme kadar uzandığı Kapadokya'nın yazılı tarihi Hititlerle başlar. Tarih boyunca ticaret kolonilerini barındıran ve ülkeler arasında ticari ve sosyal bir köprü kuran Kapadokya, İpek Yolu'nun da önemli kavşaklarından biridir. Kapadokya Turu esnasında Kapadokya Bölgesinin el değmemiş doğal ve tarihi güzelliklerini keşfedeceğiz. Kapadokya Turunda bölgenin coğrafyasını derinlemesine tanıyacağız. Ürgüp, Göreme, Avanos, Mustafapaşa, Ihlara ve Hacı Bektaş’ın yaşayan köylerini gezerek yörenin folklorü, müziği, mutfağı ve yaşam tarzını sadece tanımanızı değil, sizi bu yaşamın içine sokup, diğer turlardan farklı olarak yeni deneyimlerle evinize dönmenizi sağlayacağız. Şunu bilmenizi istiyoruz ki; ticari kaygılardan uzak, her gidenin memnun ayrılıp, daha çok insanı Kapadokya Turu için özendirmesini istiyoruz. Bu yüzden biz size en iyisini sunabilmek için canla başla gayret ediyoruz. En önemlisi Kapadokya Turunda yeni deneyimler edineceksiniz. Bölgenin yaşantısına, kültürüne ve folklorüne çok yakından tanık olacaksınız. Kapadokya Turunda insanlarla sohbet etme fırsatınız olacak, en güzel tatil fotoğraflarınızı çekeceksiniz ve Kapadokya’yı derinlemesine tanıyacaksınız

 

Gezi Ücretine Dâhil Olan Hizmetler

Otellerde 2 gece yarım pansiyon konaklama,

2 sabah kahvaltısı,

2 akşam yemeği,

lüks otobüsler ile ulaşım hizmetleri,

yörelerde görülmesi ve keşfedilmesi gerekli olan önemli tüm yapıtlar,

doğal ve kültürel varlıklar,

ören yerleri, 

otobüsümüzde gidiş günü kahvaltı seti,

program süresince sınırsız çay, kahve, meşrubat çeşitleri ikramı,

yöresel gösteri ve eğlenceler,

ayrıca sürpriz ikramlar ve hediyeler.

 

 

Gezi Ücretine Dâhil Olmayan Hizmetler

Tüm Öğlen Yemekleri,

Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler,

Tüm Özel Harcamalar,

Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar,

Müze Ören Yeri Girişleri

 

 

Önemli Notlar:

Rehberimiz yol, hava veya olağanüstü koşullara göre programda değişiklik yapma inisiyatifine sahiptir. Rezervasyon sırasında koltuk garantisi ya da sözü verilemez. Yürüyüşe uygun giysi, ayakkabı, şemsiye, el feneri, görüntü cihazları, yedek pil ve film bulundurunuz. Oteller benzer kategorilerde farklı otellerle değiştirilebilir.

 

 

Otobüsler

Mercedes Travego & Tourismo araçlar ile turlarımız gerçekleştirilmektedir. Yeterli kişi sayısı sağlanamayan turlarımızda 27 kişilik Midibus veya kişi sayısına göre minibüsler ile turlarımız gerçekleştirilmektedir.

 

 

Tur programı, CONCORD TUR  tarafından özel olarak hazırlanmıştır. Programın kopyalanması, yayınlanması yasaktır. Tüm hakları CONCORD TUR a aittir. Turizm sektöründe oluşturulan kopyalarından CONCORD TUR sorumlu tutulamaz. Kopyalanan Tur Programlarının tespiti durumunda hukuki işlem yapılacaktır. Tur programımız, 4077 numaralı tüketici kanununa uygun olarak hazırlanmıştır.

 

 

Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Konu
Arama Zamanı
Mesaj
 

 
0212 347 49 49
 
info@concordtur.com
TOPLAM