Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap
 Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu

1. Gün

18.00’da İzmir’de grubun belirlediği noktadan hareket ile katılacak siz değerli misafirlerimizle,Concordtur ikramları eşliğinde Uşak– Afyon – Ankara- Samsun yolu üzerinden Trabzon’a hareket.

2. Gün

Yeşil ve mavinin derinliklerine yapacağımız yolculukta ilk sabahımız yolda alınan serbest sabah kahvaltısı ile başlayacak. Ünye ve Fatsa’yı Panoramik olarak geçip Karadeniz Bölgesinin incisi ve parlayan yıldızı Ordu’ya giderken Türkiye’nin en uzun tüneli Nefise Akçelik Tünelinden (3778 mt. ) geçiyoruz. Ordu ve Giresun şehrini panoramik olarak şehir turu yaparken Giresun Kalesini ve mitolojik Aretias adasını görüyoruz. Sonrasında Eynesil Kalesini görüp şarkılara konu olan Gelivera Deresini geçerek Trabzon şehir merkezine geliyoruz. Doğu Karadeniz’in en büyük ve en gelişmiş bu kentinde ilk durak noktamız, Soğuksu mevkiinde bulunan Atatürk Köşkü olacak. Mustafa Kemal’in 1930 – 1937 yılları arasında çeşitli dönemlerde konakladığı ve Malvarlığını Türk Milletine armağan ettiğini beyan ettiği bu köşkü gezip mimari ve kültürel yönlerini inceliyoruz. Ardından Anadolu’nun üç Ayasofya’sından biri olan Ayasofya Müzesi’ne ulaşıyoruz. Trabzon Rum İmparatorluğu döneminde yapılan ve Bizans tarzını yansıtan bu müzede freskler, arkeolojik eserler, çan kulesi, mezar kitabeleri ve mozaikleri görüyoruz. Sonrasında ise, Trabzon el sanatı olan hasır işlerini görüp, beş yıl öncesine kadar dünyada sadece üç aile tarafından icra edilen ve ismini bu ailelerden alan, son anda yok olmaktan kurtarılmış, Kazaziye Sanatı hakkında bilgi alıp, alışverişimizi gerçekleştireceğiz.

Zarha Dağı Mountain Resort – Arsin Arsen Hotel – Büyük Söğütlü Otel – Azak Trabzon Otel vb.

3. Gün 

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından, Rize bezi fabrika Satış mağazasına uğruyoruz. Gürcistan ile sınırımızı oluşturan Sarp Sınır Kapısı’na ulaşıyoruz. Son Türk Evi ve Gürcü Evlerini görüp hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra, Sınır kapısında geçiş işlemleri sonrası Acara bölgesinin başkenti Batuma hareket ediyoruz. Gonio- Apsaros Kalesini ve yurdumuzda (Bayburt) doğup Batumda denize dökülen Çoruh Nehri görüyoruz. İlk durağımız Karadeniz tarihinin en önemli mitolojilk hikayesinin kahramanı prenses Medeanın Altınpost Anıtı ve Hera meydanı oluyor. Ardından Tarihi Meryem Ana Kilisesi(Katedral)Kilisesi görüyoruz. Oradan hareketle panoramik olarak, Tarihi Orta Camii, pizza Meydanı, Poseidon Anıtı, Tiyatro Binası, Batum Limanı, Aşk Anıtı ve yeni oluşturulan yüzüyle Avrupa Meydanını göreceğiz. Batum Bulvarında gezinti sonrası Sarp Sınır Kapısından çıkış işlemlerimizi tamamlayıp Ülkemizin en önemli eko sistemine sahip bölgesi olan Kaçkar Dağlarının Eteklerine bir yolculuğa çıkıyoruz. Çay ve kivi bahçeleriyle başlayan yolculuğumuzda Gürgen,Ihlamur, Kestane, Kızılağaç ve Ladin ağaçları yolculuğumuz boyunca bizlerle olacak. Çamlıhemşin,200 yıllık Kestane Ağacı tarihi konakların donattığı Fırtına vadisinden, Hala Vadisine geçiyor. Tarihi kemer köprüleri ve Hala deresini izleyerek Ayder Yaylasına ulaşıyoruz Karadeniz’in en güzel yaylalarından birisi olarak bilinen Ayder Yaylası’nda buluyoruz. Burada Gelintülü (Büyük) Şelalesi, Küçük Şelale, Galer Düzü ve Şenlik Düzü gezeceğimiz yerler arasında. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde .

Ayder Altıparmak otel (kaplıcalara 20 mt) Haşimoğlu otel, Yeşil vadi, Sis Otel vb.

4.Gün

Kahvaltının ardından Rize şehir turu (panoramik) yapıp Of üzerinden Uzungöl’e ulaşıyoruz. Uzungöl ve çevresinde yapacağımız Serbest Zaman turu sonrasında buluşarak Trabzon’a hareket ediyoruz. Maçka üzerinden Değirmendere Vadisini takip ederek Ülkemizin en güzel milli parklarından olan, Altındere Milli Parkı’na hareket ediyoruz. Meryemana Deresi bir yanımızda akarken, Altındere Milli Parkı içine girdiğimizde yeşilin her tonunu görüp yeşilliklerin içinde bulunan Karadağ’ın eteklerine oyularak inşa edilmiş olan 1250 mt. Yükseklikte bulunan Sümela Manastırı’nın mimari harikasını gördüğünüz de şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz, Bir yerden sonra minibüslere binerek vadi içerisinde şelaleleri ve meryemana deresini takip ederek kiliseye ilerliyoruz. Rehberimiz eşliğinde burada Kaya Kiliseyi, Kutsal Ayazmayı, nöbetçi ve öğrenci odalarını görüyoruz Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5. Gün

Concordtur'la gerçekleştirdiğiniz bir Doğu Karadeniz Gezisi sabahında otelimizde açık büfe kahvaltıyla güne başlıyoruz. Sonrasında  Fındık alışverişi için mola veriyoruz . molamız ardından Ülkemizin en genç Büyük şehiri olan Ordu kentini daha iyi anlatmak ve anlamak için Dünyanın en güzel seyir teraslarından birisi olan Boztepe’ye çıkıyoruz. Ordunun en bilindik türkülerinden “Boztepe ye çıkmalı, Şu orduya çıkmalı” türküsünü mırıldanıyoruz. Muhteşem manzaradan Kurul Kayalıkları, Sayaca başı, Kiraz Limanı bölgelerini ve Ordu Şehir merkezini izlerken Arazi boyunca yayılmış fındık ağaçlarının ve ormanların oluşturduğu görsel şöleni seyrediyoruz. Ardından Fatsa, Ünye, Terme ve Çarşamba üzerinden Kurtuluş Başkenti Samsun kentine ulaşıyoruz. Günümüz de Karadeniz’in en büyük kent merkezi olan Samsun’da ilk durağımız, Atatürk’ü 19 Mayıs 1919 da Samsun’a getiren Bandırma Vapuru olacak, Atatürk’ün Samsun’da silah arkadaşları ile toplantı yaptığı odayı ve Balmumu Heykellerini görüp o günü yaşıyoruz. Atatürk’ü Samsun’a getiren Bandırma Vapuru ve İlk Adım Anıtı gezilerimizin sonrasında. Samsun’un simgesi haline gelmiş Atatürk Anıtını görüyor ve burada Grup halinde hatıra fotoğrafı çektiriyoruz, Memleketimize geri dönüş için yola çıkıyoruz. Karadeniz bölgesini insanını ve yörenin eşsiz kültürel tarihi ve doğası ile tanışan misafirlerimizle buluşma noktalarımızda vedalaşıyoruz. Diğer CONCORDTUR organizasyonlarında buluşmak üzere sağlıcakla kalın.

Gezi Ücretine Dâhil Olan Hizmetler

K.D.V dâhildir.

Otellerde 3 gece Yarım Pansiyon konaklama,

Otellerde alınan 3 sabah kahvaltısı,

Otellerde alınan 3 akşam yemeği

Profesyonel rehberlik hizmeti,*

Lüks Turizm otobüsler ve Minibüsler ile ulaşım hizmetleri,

Bahşişler (Otel ve Eğlence )

1618 Nolu Turizm kanununa göre Zorunlu Seyahat Sigortası,

Zorunlu sigorta haricinde seyahat güvence paketi (maksimum 2000 TL güvenceli)

Concordtur Güvencesi.(herkes götürür biz gezdiririz)

Gezi Ücretine Dâhil Olmayan Hizmetler

Müze, Ören Yeri, Hizmet Bedeli Vb. gibi Ücretler

Gezi süresince alınan tüm öğle yemekleri ve tüm yemeklerde alınan içecekler,

Tüm özel harcamalar,belirtilen tüm geziler, etkinlikler ve faaliyetler.

Konaklama gün sayısı dışında kalan kahvaltı ve akşam yemekleri(ilk gün kahvaltı son gün akşam yemeği vb.)

Yaylalarda veya Milli Parklarda kullanılan minibüs ücretleri,

Öğlen Yemeği Detayları

Bölgelerde Yöresel Yemekler sunan Restoranlarda Serbest Öğlen Yemeği

Ulaşım Araç Tipleri

Mercede Travego & Tourismo & Man Fortuna ve Temsa Safir model araçlar ile turlarımız gerçekleştirilmektedir.

HATIRLATMA: Acentemiz kişi sayısı düşük turlarda ISIZU TURKUAZ, MUTSIBISHI PRESTİJ, MERCEDES SPRINTER veya VOLKSWAGEN CRAFTER gibi araçları kullanma hakkını saklı tutar.

Karadeniz Turu programı, Concordtur tarafından Yeni Atılım Seyahat acentası grubu için 20.03.2014 tarihinde, özel olarak hazırlanmıştır. Programın kopyalanması, yayınlanması yasaktır. Tüm hakları CONCORDTUR’a aittir. Turizm sektöründe oluşturulan kopyalarından Concordtur sorumlu tutulamaz. Kopyalanan Tur Programlarının tespiti durumunda hukuki işlem yapılacaktır. Tur programımız, 4077 numaralı tüketici kanununa uygun olarak hazırlanmıştır.

 

Önemli Notlar

•Rehberimiz yol, hava, bölge yoğunluğu veya olağanüstü koşullara göre programda değişiklik yapma inisiyatifine sahiptir.

•Rezervasyon sırasında koltuk garantisi ya da sözü KESİNLİKLE verilmez.

•Yürüyüşe uygun giysi, ayakkabı, şemsiye, el feneri, fotoğraf makinesi bulundurulmasını hatırlatırız.

•Yüksek sezonda ve olağan dışı durumlarda programda belirtilen oteller benzer kategorilerde farklı otellerle değiştirilebilir.

•Tur öncesi ya da tur esnasında oluşabilecek hava muhalefeti, doğal afet veya olağanüstü durumlardan dolayı gerçekleşemeyen turlardan Gezinet sorumlu değildir.

•Turda kullanılmayan hak ve hizmetlerin tur süresince ya da sonrasında iadesi mümkün değildir.

•Yeterli katılım olmadığı durumlarda Tur iptal olur ve tur operatörü misafirlerini 5 (Beş) gün önceden bilgilendirir.

•Tur programı, Rezervasyon Formu ve Tur Sözleşmesi bir bütündür. Ayrı ayrı düşünülemez.

Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Konu
Arama Zamanı
Mesaj
 

 
0212 347 49 49
 
info@concordtur.com
TOPLAM