Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap
 Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu Turu

1 .GÜN


 

Değerli misafirlerimiz,21.30 Yenibosna Airport Avm Otoparkı - 22.00 Harbiye Cumhuriyet Caddesi  23.00 Göztepe Medeniyet Üniversitesi Otoparkı (E – 5 Uzunçayır  - Göztepe Yolu Üzerinde Yan Yol İstikametinde) - 23.15 Kartal Yemek Center - 23.30 Çayırova Mc Donalds Önünden hareket ile gece yolculuğumuza başlıyoruz.

 

 

2 .GÜN


CUMA: IHLARA VADİSİ – BELİSIRMA KÖYÜ – NARLIGÖL KRATER GÖLÜ - NİĞDE – GÜMÜŞLER MANASTIRI – NİĞDE KALESİ – MAPPİNG SHOW
 

 

Değerli misafirlerimiz, 00.00 İzmit Halk Evi Durağı (İzmit - Adapazarı yönünden) - 00.10 İzmit Otogar Önü Otobüs Durakları (ROMATEM Karşısı) – 01.00 Adapazarı Otoban Çıkışı Total Benzin İstasyonu - 01.30 Düzce Çoban Mevkii Shell Benzin İstasyonu Önünden – 01.45 Bolu Mavi Ocak Dinlenme Tesisleri 04.30 Ankara Söğütözü Ulusoy Tesisleri Önünden katılacak misafirlerimizle yolculuğumuza başlıyoruz. Concord Tur otobüs içi ikramları eşliğinde Adapazarı – Bolu – Ankara - Aksaray üzerinden Aksaray’a ulaşıyoruz. Kapadokya’daki ilk durak noktamız Melendiz Irmağının oluşturduğu, içerisinde güvercinlikler ve kaya kiliselerin bulunduğu 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisi olacak. Ihlara vadisine inmek için Belisırma Köyündeki giriş noktasını kullanacağız. Vadi içerisinde kısa bir yürüyüşle hem doğal güzellikleri hem de tarihsel güzellikleri bir arada göreceğiz. Irmak kenarındaki çardaklarda kısa bir çay molasının ardından bölgenin doğal güzelliklerinden biri olan Narlıgöl (Acıgöl) Krater Gölüne gideceğiz. Göl kenarındaki fotoğraf molamızın bitiminde Niğde’ye doğru hareket edeceğiz. Bizans Sanatının Anadolu’daki en güzel ve en iyi korunmuş eserlerinden bir olan Gümüşler Manastırı ilk durak noktamız olacak. Manastır gezimizin ardından Niğde Şehir merkezine gideceğiz. Burada göreceğimiz tarihi eserler; Niğde Kalesi, Saat Kulesi, Alaaddin Cami, Sungurbey Camii olacaktır. Niğde gezimizin ardından konaklayacağımız otelimize hareket edeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyenler ile yemek sonrası bölgenin jeolojik oluşumu ile başlayan ses ve görsel show için Zelve ye hareket ediyoruz. (Ekstra 90 TL)

 

Sabah Kahvaltısı:Otobüste Dağıtılacak Olan Lunch Box (Sandwich, Meyve Suyu, Eti Browni, Muz, Nane Şekeri)

Öğle Yemeği:Niğde’de Rehberin Tavsiye Edeceği Restaurantta Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği:Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama:Seçilen Otelde Konaklama Gerçekleştirilecektir.

Rota:İstanbul – Ihlara Vadisi (730 km) Ihlara Vadisi – Niğde (60 km) Niğde – Nevşehir (95 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 885 Km

Otele Giriş Saati: 18.30

 

 

3 .GÜN


CUMARTESİ: BALON TURU – SOĞANLI VADİSİ – SOBESSOS ANTİK KENTİ – KIZILIRMAK – AŞK VADİSİ – GÜLŞEHİR AÇIKSARAY – MANTARKAYA – ŞAPKALI PERİBACALARI - TÜRK GECESİ – AT TURU – ÜÇ GÜZELLER PERİBACALARI
 

 

Değerli misafirlerimiz, otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltı sonrasında(Kahvaltı öncesi BALON TURU 260 TL, ATV TURU 90 TL, AT TURU 70 TL Ekstra) kaya kiliseleri ile köy evlerinin iç içe bulunduğu vadiye kurulu yerleşim alanı olan Soğanlı Vadisini görmek için aracımızla hareket edeceğiz. Soğanlı vadisini yürüyerek gezdikten sonra Kapadokya bölgesinde günümüze ulaşmış olan nadir antik kentlerden biri olan Sobessos Antik Kent kalıntılarını gezeceğiz. Antik kentte göreceğimiz yerler arasında; geometrik mozaiklerle bezeli toplantı salonu, Roma Döneminden kalan hamam, kilise kalıntısı olacaktır. Ardından panoramik olarak Damsa Baraj Gölünü gördükten sonra çamurun sanat olarak karşımıza çıktığı Avanos’a hareket edeceğiz. Avanos şehir merkezinde Kızılırmak kenarında çaylarımızı yudumladıktan sonra enteresan peribacaların bulunduğu Aşk Vadisi’ne (Bağlıdere Vadisi) gideceğiz. Buradaki fotoğraf molasının ardından halen devam eden zanaat dallarından biri olan çanak çömlek yapımı hakkında bilgi almak için çanak çömlek atölyesine uğruyoruz. Burada geçireceğimiz keyifli dakikalardan sonra tüf kayalara oyulmuş Roma dönemi kaya mezarları, kiliseleri, yerleşim alanlarını ve bölgede tek olan Mantarkaya oluşumunu göreceğimiz Gülşehir Açıksaray Ören yerine hareket edeceğiz.  Buradaki tarih ve doğayla baş başa kalacağımız zamanın ardından şapkalı Peribacalarının ve Kapadokya’nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacalarını görmek için ayrılacağız. Gezilerimizin bitiminde otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyenler ile yemek sonrası bu turun olmazsa olmazlarından, yöreye özgü Türk Gecesi’ne (Kuzu Gecesi) gidiyoruz. (Ekstra 60 TL)

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacak Olup Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği:Rehberimizin Tavsiye Edeceği Restaurantta Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama:Seçilen Otelde Konaklama Gerçekleştirilecektir.

Rota: Ürgüp – Soğanlı Vadisi (50 km) Soğanlı Vadisi – Avanos (60 km) Bölge Çevre Gezileri (70 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 180 Km

Otele Giriş Saati: 18.30

 

 

4 .GÜN
PAZAR: KAYSERİ – AĞIRNAS – MİMAR SİNAN EVİ - YERALTI ŞEHRİ – KAYSERİ KALESİ – GEVHER NESİBE HATUN TIP MEDRESESİ - DÖNÜŞ
 

Değerli misafirlerimiz,otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Kayseri’ye hareket edeceğiz. İlk başta büyük üstat Mimar Sinan’ın doğduğu yer olan Ağırnas’ı gezeceğiz. Burada gezeceğimiz yerler arasında; Mimar Sinan’ın doğduğu ev, yeraltı şehri, Agias Prokopis Kilisesi olacaktır. Sonrasında Kayseri şehir merkezine geri döneceğiz. Roma İmparatoru III. Gordianus zamanında (M.S 238–244) inşa edilmiş olan Kayseri Kalesi’ni (İç Kale, Kuyumcular Çarşısı, Kale Camisi) Cumhuriyet Meydanı'ndaki Saat Kulesi’ni, Mahberi Honat Hatun Külliyesi’ni gezeceğiz.Kayseri şehir merkezindeki son durak noktamızda Anadolu’da ki ilk tıp merkezi olan Gevher Nesibe Hatun Tıp Medresesi ve şifahaneyi barındıran günümüzde ise Selçuklu Müzesi olarak hizmete açılan yer olacaktır. Şehir merkezinde pastırma ve sucuk alışverişi için serbest zamanın bitiminde İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. Kırşehir - Ankara güzergâhında yol alarak akşam saatlerinde diğer turlarımızda tekrar görüşmek üzere siz sayın misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyoruz. Hoşçakalın...

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacak Olup Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği:Rehberimizin Tavsiye Edeceği Restaurantta Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Yol Üstü Mola Tesislerinde Ekstra Olarak Alınacaktır.

Konaklama:DİKKAT DÖNÜŞ GÜNÜ. BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.

Rota: Otel – Kayseri (75 km) Kayseri – Ağırnas (26 km) Ağırnas - Kayseri Merkez (26 km) Kayseri – İstanbul (764 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 895 Km

Toplam Tur Mesafesi: 1960 Km

İstanbul’a Varış Saati: 23.00  

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 

*  Otellerde 2 Gece Yarim Pansiyon Konaklama      

                              

*  Lüks Otobüsler Ile Ulasim    

                                    

*  Concord Tur Güvencesi  

                                                        

*  Profesyonel Rehber Ile Çevre Gezileri                                                                                                             

 

*  Concord Tur Otobüs Içi Ikramlari    

                                                  

*  Açik Büfe 2 Sabah Kahvaltisi

                                   

 

*  Açik Büfe veya Set Menü 2 Aksam Yemegi

 

*  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortasi

 

*  Ek Hizmet Bedelleri

 

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

* Tüm Öglen Yemekleri


* Tüm Yemeklerde Alinan Içecekler

 

* Tüm Özel Harcamalar


* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

 

*  Müze Giris Ücretleri 

EK HİZMETLER BEDELİ KAPSAMI

Tur Programına Dâhil Olan Tüm Milli Park ve Ören Yeri Girişleri, Yardımcı Rehberlik Ücretleri, Otopark Ücretleri, Tekne Turları, Minibüs Ücretleri ve Turlara Göre Değişen Diğer Ücretler Bu Kapsamdadır. Hangi Kuruma Bağlı Olduğu Fark Etmeksizin, Tüm Müze Giriş Ücretleri Misafirlerimize Aittir. Müze Girişlerini Ofiste Ödemek İsteyen Misafirler, “EK HİZMET BEDELİ (TAM)” Seçeneğini Kullanarak Müze Giriş Ücretlerini Rezervasyon Aşamasında Ödeyebilirler. Bu Durumda Satın Alınan Turun Müzelerinin Toplam Tutarına Göre Concordtur; Müzekart Vererek ya da Girişte Bilet Alarak Misafirlerinin Müzelere Girişini Sağlayacaktır. 0-17 Yaş Çocuk, 65 Yaş ve Üstü Yetişkin, Müzekart Sahibi, Sarı Basın Kartı Sahibi, Engelli Kartı Sahibi Misafirlerimiz, Turizm Bakanlığı’na Bağlı Müzelere Ücretsiz Girdiğinden, Bu Misafirlerimizin “EK HİZMET BEDELİ (İNDİRİMLİ)” Seçeneğini Tercih Etmesi Gerekmektedir. Bu Statüdeki Misafirlerimiz, “EK HİZMET BEDELİ (İNDİRİMLİ)” Seçeneğini Tercih Etmeleri Durumunda, Turizm Bakanlığı’na Bağlı Olmayan Müzelerdeki Giriş Ücretlerini Kendileri Ödeyecektir. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmayan Misafirler (Yabancı Uyruklu Misafirler) “EK HİZMET BEDELİ (İNDİRİMLİ)” Seçeneğini Seçip, Turdaki Müze Girişlerini Kendileri Ödeyecektir.

DİĞER

TÜRK GECESI

Kapadokya bölgesine has olan, kayanin içine oyma olarak yapilmis otantik mekânlarda gerçeklestirilen eglencede, ülkemizin her yöresine ait halk danslari sergilenmekte ve oryantal sahne almaktadir. Çesitli müzik gösterilerine, animasyonlara ve eglencelere de yer verilen gecede sinirsiz yerli alkollü ve alkolsüz içecek ve onlara uygun mezeler ikram edilmektedir. Uranos ya da Harmandali Restaurant'da gerçeklestirilecek Türk Gecesinin fiyati Kisi Basi 60 TL’dir.

 

BALON TURU

Kaya ya da Anatolian Vb. Balon firmalarindan hizmet aliyoruz. Hava ve mevsim sartlarina göre degisen 60 – 75 dk arasi sürecek turumuz otelinize transferimizle son buluyor. Sabah saat 5 civari, araçlarimiz, siz saygideger konuklarimizi otelinizden alarak kalkis alanina getirir. Balonlar yerde uçusa hazirlanirken, konuklarimiz açik büfe hafif bir kahvalti yaparlar. Kisa süren bir hazirliktan sonra balonlar gündogumuna yakin uçusa baslarlar. Uçus yaklasik 1 saat sürer. Uçus süresince balonumuz ile yaklasik 1000 feetlik yükseklige çikarak konuklarimiza günes dogumunu izleme firsati verir. Ayrica vadi içlerine girerek peribacalarini ve vadi manzaralarini seyretme, fotograf çekme ve video kaydi imkâni sunar. Uçus sonunda konuklarimiz için sampanyali bir kutlama yapilir. Ayrica uçus hatirasi olarak uçus sertifikasi verilecektir. Tüm balon uçus macerasi yaklasik 3 saat sürmekte olup, sabah 8 civarinda konuklarimiz tekrar konakladiklari otellerine veya gezi noktasina birakilacaktir. Balon turumuzun fiyati kisi basi 260 TL’dir.

 

ATV TURU

GDL Tourfirmasindan hizmet aliyoruz. Hava ve mevsim sartlarina göre degisen 45 - 60 dk arasi sürecek turumuz otelimize transferimizle son buluyor. Sabah saat 5 civari, araçlarimiz, siz saygideger konuklarimizi otelinizden alarak kalkis alanina getirir. Burada alacagimiz hafif bir kahvaltinin ardindan ATV araçlarimiza binerek otobüslerle ulasilamayan vadi içlerine giris saglanir ve enfes manzaralarin fotograflanmasi saglanir. ATV turumuzda yogun olarak girilen vadiler; Ask Vadisi, Kesisler Vadisi gibi etkileyici vadiler olacaktir. ATV turumuzun fiyati kisi basi 90 TL’dir.

 

Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Konu
Arama Zamanı
Mesaj
 

 
0212 347 49 49
 
info@concordtur.com
TOPLAM