Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap
 Turu Turu Turu

1.Gün: İstanbul •  İznik  Ayasofya  •Söğüt • Bilecik • Ertuğrul Gazi Türbesi

Havalimanından siz saygıdeğer konuklarımızı aldıktan sonra Gebze – Karamürsel – Gemlik  güzergâhını takip eden karayolundan sınırsız Concord Tur ikramlarıyla İznik'e doğru hareket ediyoruz. Her avuç toprağı binlerce yıldır farklı kültür kalıntıları ile sentezlenen yüzyıllar boyu tarih sayfalarının başköşelerinde yer almış, tarihte üç kez başkent olarak kullanılmış İznik'e geldiğimizde kenti tümüyle çevreleyen İznik Surları’nı görüp, Senatüs(Bizans Sarayı), Gymnasium, Ayasofya Kilise Camii, İstanbul Kapısı, i ve İznik Çinileri ile ünlü Yeşil Camii, Lefke Kapısı, Nilüfer Hatun İmareti (İznik Müzesi) gezilerimizi yapıyoruz. İznik’in meşhur Çini Atölyelerini ve Pişmaniye Atölyelerinde yapacağımız gezinin ardından Osmanlı İmparatorluğu’nun temellerinin atıldığı ilk başkent Söğüt`e varıyoruz. Söğüt’te Beyliğin kurucusu Ertuğrul Gazi Türbesi ve kuyulu mescit, Karakeçeli parkı, Dar-ul Eytam Binası gezilerini yaptıktan sonra Bilecik`e hareket ediyoruz. Sırasıy la; dünyada ilk ve tek üç boyutlu Osmanlı devlet arması, Şeyh Edebali Türbesi ve Orhangazi Türbesi`ni ziyaret ettikten sonra Bursa’ya varıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

2.Gün : İstanbul • Yeşil türbe • Tophane • Bursa • Ulu Cami • Yeşil Türbe •  Cumalıkızık

Sabah  Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası, Bursa’da ilk durağımız eski Bursa Kalesi’nin de bulunduğu Tophane bölgesi. Bursa’yı panoramik fotoğrafını görebileceğimiz hem Osmanlı devletinin kurucuları Osman Gazi ve babası Orhan Gazi’nin mezarını ziyaret edip, Bursa saat kulesi hakkında bilgi alıyoruz. Tophane semtindeki gezimizin ardından Osmanlı Devletinin kuruluşta inşa ettiği en büyük cami olan Ulu Cami’ne geçiyoruz. Ulu cami sadece yapısı ile değil onu büyük kılan hikayeleri, efsaneleri ve içerisindeki hat sanatları ile de bizi büyülüyor. Ulu Cami gezimizin ardından p Yeşil Türbe ve Yeşil Cami’ne geçiyoruz, bir yandan rehberimizin anlatımlarını dinlerken bir yandan Bursa Kestane şekeri’nin tadına bakıyoruz. Gezimizin ardından Yıldırım Beyazıd’ın da damadı olan Emir Sultanın daKabrinin bulunduğu Emir Sultan Cami’ne geçiyoruz. Cami gezimizin hemen ardından Türk sanat Müziğinin ölümsüz sanatçısı Zeki Müren’in mezarını’ da ziyaret edip akşam çayımızı içmek için 700 yıllık bir geçmişi olan müze/köy Cumalıkızık' a geliyoruz. Kızık köylerinden en güzeli olan Cumalı Kızık’ı gezmeye başlıyoruz. Etnoğrafya müzesi, Cin Deliği, Tarihi Osmanlı Cami, ve Kınalı Kar Dizisinin çekildiği meşhur Kınalı Kar Konağı gezeceğimiz başlıca yerlerimiz arasında. Köy meydanında vereceğimiz serbest alış veriş molasından sonrasında Bandırma Üzerinden Çanakkale’ye hareket ediyoruz Akşam yemeği ve konaklama Çanakkale deki otelimizde

3. Gün : Çanakkale • Gelibolu Şehitliği

Sabah açık büfe kahvaltımızdan hemen Çanakkale’ye Hareket ediyoruz. ilk durağımız eski adı Kale-i Sultaniye olan Çimenlik Kalesi, Şu an Askeri Müze olarak hizmet veren kalemizi ve Nusret Mayın Gemisinin Orijinaline uygun imal edilen maketini görüp feribotu ile Gelibolu Şehitliğine geçiyoruz. Binlerce şehit verdiğimiz ve her karış toprağı atalarımızın kanları ile sulanan şehitliğimizde Kilitbahir Kalesi, Mesudiye ve Hamidiye Tabyaları, Seyid Onbaşı Anıtı, Abide, Seddülbahir Kalesi, Yahya Çavuş Şehitliği, 57. Alay Şehitliği Conkbayırı ziyaret edeceğimiz özel yerlerden bazıları. Rehberimizin duygu dolu anlatımlarından sonra Edirne’ye doğru yola çıkıyoruz. Rehberimizin bölge anlatımları ile 2 saatlik bir yolculuk ile Serhat şehrimiz Edirne’ye varıyoruz. Edirne’ye vardığımızda Otelimizde geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. Gün : Edirne • Selimiye Cami •  İstanbul

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Edirne’yi keşfetmeye başlıyoruz. İlk durağımız II Beyazıt Külliyesi, aynı tarihte Avrupa’da akıl hastalarını içine cin girdi diye yakarken II Beyazıt Medrese ve Şifahanesinde hastaları müzik ve hoş kokularla tedavi ettiklerini görüp atalarımız ile gurur duyuyoruz. Sonraki durağımız Eski Osmanlı Saray bölgesi ve Tarihi Kırkpınar Güreşleri Er Meydanı, Tunca nehri kenarında fotoğraflarımızı alıp Edirne’nin en özel lezzetlerinden biri olan Edirne Tava Çiğerinin tadına bakıyoruz. Öğle yemeğimiz’den hemen sonra Mimar Sinan’ın ‘İşte benim Ustalık Eserim’ dediği Selimiye Camini geziyoruz. Selimiye Cami gezimizin ardından Edirne’ye özgü Badem Ezmesi ve Kavala Kurabiyesinin tadına bakıp Edirne’den ayrılıyoruz. Yaklaşık 3 saatlik bir yolculuktan sonra İstanbul’a varıyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği Otelimizde.

5. Gün : istanbul • Topkapı Sarayı •  Aya Sofya • Yere Batan Sarnıcı • Hipodrom

Sabah açık büfe kahvaltı sonrası gezimize Topkapı Sarayı’ndan başlıyoruz. Bab-ı Hümayun Kapısı, Alay Meydanı, Aya İrini, Cellât Çeşmesi, Bab-ı Selam Kapısı, Saltanat Arabaları, Saray Mutfakları, Divanı Hümayun Dairesi, İç Hazine Dairesi, Bab-ı Saade Kapısı, Enderun, Kutsal Emanetler Has oda, Büyük Hazine Dairesi, Köşkler Saray içerisinde Osmanlı devletinin çok önemli saray kültürü hakkında bilgi edindikten sonra hem Bizans İmparatorluğu’nun ve Osmanlı Devleti’nin, büyük su ihtiyacının karşılandığı, Divan Yolu’nda oturan önemli devlet adamlarının konaklarına suyu taksim eden Yerebatan Sarnıcı’nı dolaşıyoruz. Doğu Roma İmparatorluğu’nun İstanbul’da bulunan ve çoğu kimsenin bilmediği Dünyanın Sıfır Noktasını gösteren Million Anıtı, Hipodrom Meydanı’nda Alman Çeşmesi, Mısır Obelisk Taşı, Yılanlı Sütün, Örmeli Taş ile Osmanlı zamanında divanda alınan kararlardan yaşanmış öykülerle dolu olan bu yerleri bırakarak dünya üzerinde inşa edilen en görkemli yapılardan biri olan Aya Sofya müzesine geçiyoruz. Yüzlece yıl kilise daha sonra Fatih sultan Mehmet tarafından Cami’ye çevrilen bu yapı karşısında büyülenmiş olarak tarihi yarımada bölgesinden ayrılıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

6. Gün : İstanbul • Çamlıca Tepesi • ViaPort Avm •

Sabah Açık Büfe Kahvaltı sonrası İstanbul’u en güzel fotoğraflayabileceğimiz, Çamlıca tepesine çıkıyoruz. Çamlıca Tepesinde bir bardak sıcak çay eşliğinde rehberimizin anlatımları ile İstanbul’un keyfini çıkartıyoruz.  Çamlıca tepesi sonrasında İstanbul’un en büyük Alış Veriş merkezlerinden biri olan ViaPort AVM’de serbest zaman verdikten sonra dönüş yoluna başlıyoruz. Almanya’ya vardığımızda yeni bir CONCORD TUR gezisinde tekrar buluşmak üzere birbirimizle vedalaşıyoruz.

Gezi Ücretine Dâhil Olan Hizmetler:

 

Otellerde 5 gece yarım pansiyon konaklama 5 sabah kahvaltısı, 5 akşam yemeği, Profesyonel Rehberlik hizmeti ,

 

Örnek Oteller:

Bursa : Formback 4* veya Kırcı Otel vb.

Edirne : Şimşek Otel 3* vb.

Çanakkale : Truva Otel 4*, Zileli Otel 3*. Vb.

İstanbul: Golden Age otel 4*, Cumbali Otel 4* ayarı vb.

Gezi Ücretine Dâhil Olmayan Hizmetler:

 

Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler, Tüm Özel Harcamalar, Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar,

Müze Ören Yeri Girişleri, Milli Park Girişleri, Otopark Ücretleri

 

Önemli Notlar:

 

Rehberimiz yol, hava veya olağanüstü koşullara göre programda değişiklik yapma inisiyatifine sahiptir. Rezervasyon sırasında koltuk garantisi ya da sözü verilemez. Yürüyüşe uygun giysi, ayakkabı, şemsiye, el feneri, görüntü cihazları, yedek pil ve film bulundurunuz. Oteller benzer kategorilerde farklı otellerle değiştirilebilir.

Öğlen Yemeği Detayları:

 

Bursa : Kahvaltı: Cumalıkızık Serpme kahvaltı Öğlen: İskender menü

Çanakkale : Köfte / Tavuk menü

Edirne : Ciğer Menü

İstanbul:      1. Gün :Köfte menü . 2. Gün: Kuru Fasulye Menü

 

Bu sirküler Mart 2017 Döneminde geçerlidir. Bir sonraki sirküler bu sirküleri geçersiz kılar. 31.12.2016 C.H.A.

 

Marmara Turu, CONCORD TUR tarafından özel olarak hazırlanmıştır. Programın kopyalanması, yayınlanması yasaktır. Tüm hakları CONCORD TUR’a aittir. Turizm sektöründe oluşturulan kopyalarından CONCORD TUR sorumlu tutulamaz. Kopyalanan Tur Programlarının tespiti durumunda hukuki işlem yapılacaktır. Tur programımız, 4077 numaralı tüketici kanununa uygun olarak hazırlanmıştır.

 

Marmara Bölgesi Turları

Bursa & Söğüt & Çanakkale & Edirne & İstanbul

           6 Gün / 5 Gece Y.P Konaklama

Osmanlının İzinde

CUMALI KIZIK BURSA TOPHANE ULU CAMİ YEŞİL TÜRBE EMİR SULTAN CAMİ YEŞİL CAMİ ÇANAKKALE GELİBOLU ŞEHİTLİĞİ EDİRNE SELİMİYE II BEYAZIT KÜLLİYESİ EDİRNE SARAYI

Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Konu
Arama Zamanı
Mesaj
 

 
0212 347 49 49
 
info@concordtur.com
TOPLAM