Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap
 Turu Turu Turu Turu Turu Turu

1.GÜN – İSTANBUL – BULGARİSTAN – ROMANYA – BÜKREŞ

Siz sevgili misafirlerimizle belirtilen nokta ve saatlerde buluşma

Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü: 19:00

Harbiye Ordu Evi karşısı: 19.30

Bakırköy İncirli Ömür Plaza Önü: 20.00

İstanbul’dan çıktıktan sonra Edirne karayolu üzerinden önce Türk Sınır Kapısı’na, ardından Bulgar Sınır Kapısı’na varıyoruz. Her iki kapıda da Pasaport ve gümrük işlemlerimizi yaptırdıktan sonra, Bulgaristan’a giriş yapmış oluyoruz.

:Bulgaristan’dan kuzeye, Romanya’nın Bükreş şehrine doğru seyahatimize devam ediyor ve Rusçuk Sınır Kapısı’na varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra Bulgaristan’dan çıkıp, Dostluk Köprüsü’nü geçerek Romanya’ya (Giurgiu Sınır Kapısı’ndan) giriş yapıyoruz. (Geceleme Otobüsümüzde)

 

2.GÜN – ROMANYA BÜKREŞ:

Romanuya2nın başkenti Bükreş’e varışımızın ardından yerel rehber eşliğinde Bükreş Şehir Turumuzu yapıyoruz. Şehir turumuzda ‘Çavusesku Sarayı (Halk Evi) (Parlamento Binası), Zafer Tak-ı, Milli Tiyatro, Stavropoleos Kilisesi, Üniversite Meydanı, Atatürk Büstü vb, Bükreş’e ait özel yapı ve eserleri görüyor bilgi ediniyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Saray Turu’na katılabilirler. Verilecek olan serbest zaman sonrası hep birlikte otelimize yerleşiyoruz. Geceleme Romanya’nın başkenti Bükreş’te otelimizde.

 

3.GÜN – BÜKREŞ – SİNAİA – BRASOV- BRAN- BÜKREŞ:

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası, dileyen misafirlerimiz ile yerel rehber eşliğinde ekstra olarak düzenlenecek ‘Transilvanya Şatolar ve Brasov Şehri Turu’nu gerçekleştiriyoruz. (45 Euro). Turumuzda Sinaia Kasabası Peleş Şatosu’nu rehber eşliğinde geziyoruz. Sonrasında güzel şehir ‘Brasov’a gidiyoruz. Şehirdeki önemli yapı ve eserleri gördükten ve öğle yemeğini serbest aldıktan sonra, Bran Kasabası2na ünlü Kant Drakula Şatosunu görmeye gidiyoruz. Orada satoyu

gezmemizin yanında yerel yiyeceklerin tadına bakma ve satın alma şansına da erişiyoruz. Çok güzel ve dolu dolu bir gün geçirmiş olmanın tatlı yorgunluğu ile Bükreş’e dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile Rumen Müziği eşliğinde Rumen Dansları’nı da izleyebileceğimiz Rumen taverna turuna katılıyoruz (40 Euro). Geceleme Romanya’nın başkenti Bükreş’te.

 

4.GÜN - BÜKREŞ- RUSÇUK – PLEVNE – SOFYA:

Sabah kahvaltısı sonrası hep birlikte otelimizden ayrılıyor, Romanya’dan Bulgaristan’a doğru yol alıyoruz. Gümrük geçişleri sonrası Osmanlı İmparatorluğu’nun önemli üslerinden olan Bulgaristan’ın Rusçuk şehrinde panoramik şehir turumuzu yapıyor, Seyyid Mustafa Paşa Camii gibi önemli eserleri görüyoruz. Gezi sonrasında Osmanlı – Rus Savaşı’nın (93 Harbi) yaşandığı Plevne şehrine doğru hareket ediyoruz. Plevne Şehir Turumuzu yapıyor, savaşı anlatan Panorama Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Gezi sonrası başkent Sofya’ya hareket ediyoruz. Sofya2ya varışımızın ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek yemekli, müzikli Bulgar Tavernasına gidip son gecemizde eğleniyoruz (30 Euro). Geceleme Bulgaristan’ın başkenti Sofya’dadır.

 

5.GÜN – SOFYA- PLOVDİV- İSTANBUL:

Sabah kahvaltısı sonrası hep birlikte otelimizden ayrılıyor, yerel rehber eşliğinde gerçekleştireceğimiz Sofya Şehir Turumuzda Parlamento Binası, Ulusal kültür Binası, Aleksandert Nevski Katedrali, Banyabaşı Camii, Sinagog, Ivanvazov ulusal Tiyatrosu, Arslanlı ve Kartal Köprüleri, Çar Barış Parkı, Vitaşa Caddesi, Arkeoloji Müzesi vb. önemli yapı ve eserleri görüp öğreneceğiz.  Serbest zaman sonrası Plovdiv (Filibe) şehrine doğru yol alıyoruz. Yerel rehber eşliğindeki Plovdiv Şehir turumuzda Eski Şehir, Mevlevihane, Sveta Bogoroditsa Kilisesi, Roma Dönemi Antik Tiyatro, Djumaua (Cuma) Camii, Aziz Elena ve aziz Kostantin Kiliseleri, Balabanav Evi, Etnografya Müzesi (Argır kuyumcuoplu Evi) vb görülmesi gereken önemli tüm yapı ve eserleri görüyoruz. Turumuz sonrasında Bulgar Sınır Kapısı’na (Kaptan Andreeo)doğru yol alıyoruz. Önce Bulgar, sonrasında Türk Sınır Kapısı’nda (Kapıkule) pasaport ve gümrük işlemlerimizi yaptırıp, Duty Free (Freeshop)ta alışverişimizi yaptıktan sonra İstanbul’a doğru hareket ediyoruz. İstanbul’a varışımızda sizleri programda belirtilen noktalar belirtilen noktalara bırakıyor ve bir sonraki turumuzda görüşmek üzere kısa süreliğine ayrılıyoruz.

ROMANYA – TRANSİLVANYA – BULGARİSTAN TURU (4*)

2 ÜLKE  -6 ŞEHİR (2 BAŞKENT) BAŞKENT  KONAKLAMALI

BÜKREŞ (2) BRASOV – RUSÇUK –PLEVNE – SOFYA (1) PLODİV

3 GECE – 5 GÜN

TUR REHBERİMİZ TURDAN BİRKAÇ ÖNCE SİZ MİSAFİRLERİMİZİ ARAYARAK, TUR İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME YAPACAK VE GÜNCEL BİLGİLERİ İLETECEKTİR.

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER:

Seyahat Boyu Profesyonel Rehber Refakati ve Türk Rehberlik Hizmeti

Programda belirtilen Panoramik Şehir Turları

4* Otellerde 3 Gece konaklama ve 3 Adet Sabah Kahvaltısı

Tur Otobüsü İle Ulaşım

Araç İçi İkramlar

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Seyahat Sigortası (15 Euro) (Mecburi) (65 Yaş üzeri 10 Euro Ek Ücret Alınacaktır)

Müze Ören Yeri Ücretli Girişlerin Hepsi

Ekstra Turlar

Öğle ve Akşam Yemekleri, Kişisel Harcamalar, Otellerdeki Ekstra Harcamalar

Tüm Bahşişler, Sınır Geçiş, Yerel Hizmet ve Gece Transferleri (25 Euro) Tur Esnasında Otobüste toplanacaktır.

Yurt dışı Çıkış Harcı (15TL) (Bankaya yatırılır)

Shengen Vizesi (120 Euro) *Yeşil pasapırtlara vize gerekmemektedir.

Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Konu
Arama Zamanı
Mesaj
 

 
0212 347 49 49
 
info@concordtur.com
TOPLAM