Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap
 Turu Turu Turu Turu

Yörük Köyü Siphaioğlu Konağı Çamaşırhane Safranbolu Kıranköy Ayastefanos Kilisesi Hıdırlık Tepesi Safranbolu Tarihi Çarsısı Hükümet Konağı Semerciler Çarşısı Manifaturacılar Çarşısı Demirciler Çarşısı Bakırcılar Çarşısı Kaymakamlar Evi Cinci Hanı   Cinci Hamamı   İzzet Mehmet Paşa Cami Köprülü Mehmet Paşa Cami Kristal Cam Teras Bakacak Tepesi Kuşkaya Yol Anıtı Amasra Kemere Köprüsü Kilise Camii Fatih Cami Çekiciler Çarşısı Amasra Müzesi Bartın Devrek Baston Atölyeleri

 

 

1.Gün / Cuma: İstanbul • Karabük • Safranbolu

23:00 Merter İspark Otoparkı (Merter Ulusoy Yanı) - 23:30 Beşiktaş Yıldız Camii Önü - 24:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı - 01:15 İzmit Asya Otel karşısından siz saygıdeğer konuklarımızı aldıktan sonra İzmit - Adapazarı - Bolu - Karabük güzergâhını takip eden karayolundan sınırsız Concord Tur ikramlarıyla Safranbolu’ya hareket edeceğiz. Toplam 410 km. normal hava ve yol koşullarında 5 saat sürecek olan yolculuğumuz esnasında yardımcı rehberimizin sınırsız servis anlayışı ve deneyimli kaptanlarımızın güvenli sürüşü ile rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız.

2. Gün / Cumartesi: Yörük Köyü • Kıran Köy • Tarihi Çarşı • Safranbolu

Sabah ilk noktamız Yörük köyü oluyor, güne harika bir köy kahvaltısı ile başlıyoruz (ekstra).  Kahvaltımızı yapıp, Sipahioğlu Konağı’nın harem ve selamlık bölümlerini geziyoruz eski bir Bektaşi köyü olan Yörük Köyü ve köyün ortak yaşamını yansıtan Çamaşırhane gezisini yaparken bu kadar çok detayın düşünülmüş olmasına şaşırıyoruz. Yörük köyü gezimiz ardından, Türklerin ve Rumların ortak yaşantısının izlerini taşıyan müze kent Safranbolu'ya varıyoruz. İlk durağımız eski Rum mahallesi olarak adlandırılan Kıranköy olacak. Kıranköy içerisinde Rum konakları arasında yapacağımız yürüyüşle Rumlar tarafından 1872 yılında Ayastefanos Kilisesi olarak inşa edilmiş, etrafında Skalion Mektebi (Ruhban Okulu)ve Papazlar Evinin bulundugu , bugün ise halk arasındaki ismiyle Ulu Cami ‘ne ulaşıyoruz. Girişi kapısında hala Grekçe yazıların görülebildiği bu yapının inşasında Hristiyanlık dünyası için çok önemli bir isim olan Aziz Stephan’ın ayak kemiklerinin defnedildiğine inanılıyor. Gezimizin ardından bu özel mimariyi seyredebileceğimiz meydanda bölgeye özgü kumda pişirilmiş Safranbolu kahvesi içebileceğimiz ve yöresel ürünler alabileceğimiz bir serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Tarihi Safranbolu’ya ulaşarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğimiz ardından İlk durağımız Hıdırlık tepesi, bir dönem hıdrellez şenliklerinin de yapıldığı bu tepeden Tarihi Safranbolu Çarşısını, Hükümet Konağı'nın ve Saat Kulesi'nin bulunduğu Kale Mevki'ni  fotoğraflıyoruz.  Buradan hiç bir evin diğerinin görüşünü kısıtlamadığı ve ne kadar düzenli bir şekilde konumlandırıldığını görebileceksiniz. Safranbolu'nun ruhunu yansıtan sokaklardan geçerek Yemeniciler Arastası, Semerciler, Manifaturacılar, Demirciler, Bakırcılar Çarşıları'nı, arasında alışveriş yaparak dolaşıp, Kaymakamlar evi, Cinci Han ve Hamam, İzzet Mehmet Paşa Cami ve Köprülü Mehmet Paşa Cami'ni geziyoruz. Tarihi kentin meşhur İmren lokumcusun da lokuma dair bilgi alırken aynı zamanda lezzetli lokumlarından tatma ve alışveriş imkânı’ da buluyoruz. Akşam saatlerinde kendimizi tarihin içinde daha iyi hissedebilmek için konaklamak için seçtiğimiz otellerimize geçip yorgunluk atıyoruz. Akşam yemeğimiz ve konaklamamız otelde. Dileyen misafirlerimiz gece Havuzlu Asmazlar Konağına çay içmeye gidebilir veya Kaymakamlar evinde canlı müzik eğlencesine katılabilirler.

Kahvaltı : Yörük köyü serpme kahvaltı (beyaz peynir, kaşar peynir, yeşil zeytin, siyah zeytin, domates, salatalık, biber, yeşillik, köy gözlemesi, sigara böreği, patates kızartması, bal, reçel, tereyağı, tahin pekmez, sınırsız çay)(Ekstra)

Öğle yemeği:  Yöresel Set menü (Sebzeli Erişte Çorbası, Mevsim Salata, Yöresel Tabak (Dana Güveç, Etli Yaprak, Sarma, Su Böreği,) Safranlı Pilav, Safranlı Damla Sakızlı Sütlaç)(Ekstra)

Akşam yemeği: Set menü (çorba, ana yemek, salata, tatlı, su)

3. Gün / Pazar: Kristal Teras • Bartın • Amasra • Devrek • İstanbul

Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası hareketle ilk olarak  Safranbolu Turizmine katkıda bulunmak amacıyla Tokatlı Kanyonu üzerinde yerden 80 metre yükseklikte ve 11 metre genişliğinde yapılan Kristal Teras ( Cam Seyir Terası ) varıyoruz. (ekstra) Kristal Terastaki harika manzara sonrasında Bartın Çayını takip ederek Strobon’a göre Amazonlar tarafından kurulmuş olan, adını bir Pers prensesiAmastris’den alan Karadeniz’in eşsiz güzelliklerine sahip Fatih Sultan Mehmet tarafından “Çeşm-i Cihan buramı ola” ( Dünya’nın Gözü ) diye adlandırılan Amasra’ya Bakacak tepesinden bakıp yöresel ürünlerden satın alıp Amasra’ yı fotoğraflıyoruz. Amasra da İhtişamını halen koruyan surlarla çevrili kent sokaklarında gezerken küçük bir adayı ana karaya bağlayan Kemere Köprüsünü , Kilise Cami Fatih cami ve Çekiciler Çarşısı'nı görüp ünlü balık restoranlarında öğle yemeğimizi alıyoruz, Yemek sonrası Osmanlılar döneminde Bahriye-yi Hümayun sonrasında Mızıka Okulu olarak da kullanılan Amasra Müzesi gezisinin ardından kentten ayrılıyoruz. Dönüş yolu üzerinde Anadolu’da kayalara oyulmuş tek anıt olan Kuş Kayası Yol Anıtını görüyoruz. Roma İmparatoru Tiberius Claudius Cermanicus  zamanın da Roma Askerleri için dinlenme ve su ihtiyaçlarını giderme yeri olarak kullanılan yol anıtını görüp Çaycuma üzerinden  Devrek’e varıyoruz. Devrek’te Baston atölyelerini gezip gerçek el yapımı  bir Devrek Bastonunun bir benzeri yapılamayacağından dünyada tek olan ve kızılcık ağacından imal edilen bastonlardan satın alıp İstanbul’a yola koyuluyoruz. Siz değerli misafirlerimiz ile buluştuğumuz noktalarda ayrılıp bir sonraki Concord Tur turunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Kahvaltı : Otelimiz Kahvaltı salonunda açık büfe.

Öğle yemeği:  Amasra’da Balık menü(Amasra salatası, 3 Çeşit Mevsim Balığı (İstavrit, Mezgit, Barbun, Hamsi, vb.) helva, Litrelik meşrubat, su.)(Ekstra)

Akşam yemeği: Dönüş yolunda dinlenme tesislerde (Ekstra)

 

 

Ek Hizmetler, Özel İşletme Giriş Ücretleri için 70 TL. rezervasyon esnasında tahsil edilir. Müze Kart, Sarı Basın Kartı 7 - 17 yaş çocuk ve 65 yaş üstü misafirlerimiz kimlik ibraz etmek kaydı ile 55 TL ödemektedirler. 0 - 6 yaş çocuklardan müze ören ücretleri alınmaz. T.C kimliği (Kıbrıs Vatandaşları Dâhil) olmayan misafirlerden 100 TL müze ören ve rehberlik ücreti alınır. Acentemiz söz konusu bu bedelleri otobüslerde makbuz vermeden elden toplamak yerine diğer acentelerden farklı olarak rezervasyon sırasında fatura karşılığı tahsil etmekte ve bu bedelleri de taksitle ödeme kapsamına dâhil etmektedir. Turizm sigortası yasa tarafından mecburi kılınan kişileri değil satın alınan turu güvence altına almaktadır. Turda kullanılmayan hak ve hizmetler tur sonrası iade edilir.

 

 

Gezi Ücretine Dâhil Olan Hizmetler: Otellerde 1 gece yarım pansiyon konaklama, (1 sabah kahvaltısı, 1 akşam yemeği,) lüks otobüsler ile ulaşım hizmetleri, profesyonel rehberlik hizmetleri, yörelerde görülmesi ve keşfedilmesi gerekli olan önemli tüm yapıtlar, doğal ve kültürel varlıklar, ören yerleri,  otobüsümüzde gidiş günü kahvaltı seti, program süresince sınırsız çay, kahve, meşrubat çeşitleri ikramı, yöresel gösteri ve eğlenceler, ayrıca sürpriz ikramlar ve hediyeler.

 

Gezi Ücretine Dâhil Olmayan Hizmetler: Tüm Öğlen Yemekleri, Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler, Tüm Özel Harcamalar, Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar, Müze Ören Yeri Girişleri, Otelde yapılan harcamalar,

 

 

Önemli Notlar: Rehberimiz yol, hava veya olağanüstü koşullara göre programda değişiklik yapma inisiyatifine sahiptir. Rezervasyon sırasında koltuk garantisi ya da sözü verilemez. Yürüyüşe uygun giysi, ayakkabı, şemsiye, el feneri, görüntü cihazları, yedek pil ve film bulundurunuz. Oteller benzer kategorilerde farklı otellerle değiştirilebilir.

 

Otobüsler: Mercedes Travego & Tourismo araçlar ile turlarımız gerçekleştirilmektedir. Yeterli kişi sayısı sağlanamayan turlarımızda 27 kişilik Midibus veya kişi sayısına göre minibüsler ile turlarımız gerçekleştirilmektedir.

Ad
Soyad
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz
Konu
Arama Zamanı
Mesaj
 

 
0212 347 49 49
 
info@concordtur.com
TOPLAM